Setup Menus in Admin Panel

Freelance SEO Uzmanı

Freelance SEO Uzmanı

Freelance SEO Uzmanı Yılların tecrübesi ve birçok başarılı projeyle birlikte, SEO hakkında derinlemesine bilgiye sahiptir. SEO, sitenizin içeriğini arama motorlarına daha kolay okunabilir ve çekici hale getirme tekniğidir. Böylece, sitenizi milyonlarca farklı web sitesinden daha yüksek bir konumda bulabilir ve sıralayabilirler.

SEO

İnternetin hayatlarımıza gelişiyle birlikte, yeni ve keşfedilmemiş yollar açıldı. Terim hala nispeten daha az duyulsa da, artan sayıda kişi serbestleştirmeye ilgi göstermekte ve serbestleştirmenin faydalarını bilmektedir, kaliteli freelance hizmetler elde etmek için iyi bir SEO Uzmanı aramaktadır. İyi bir SEO danışmanı, sitenin kalitesini ve popülerliğini geliştirmede büyük bir fark yaratabilir. Bu profesyoneller genellikle işlerinde eğitimli ve iyi eğitilmişlerdir.

Teklif İsteyin

Aşağıda, bir SEO uzmanının görevlerinin neler olduğunu ve bir çalışanı ararken nelere dikkat etmeliyiz kısaca açıklıyoruz.

  1. Piyasa Analizi

Web sitesi optimizasyonu anlık bir etki değildir, uzun bir süredir sizin için çalışacaktır. Verimliliği elde etmek için, kaynağın tanıtımı için doğru yönü belirlemeniz gerekir. Bunu yapmak için uzman, pazardaki ana oyuncuları inceler: şirketlerinin ne kadar süre içerisinde var olduklarını, başarılı olduklarını. Bilmek önemlidir: bu firmalar rakipleriniz veya ortaklarınız mı olacak?

  1. Tahminleri yapmak

Piyasa analizinin sonuçlarına göre, bir tahmin yapılır: müşterinin yakın ve uzun vadede alacağı trafik miktarı, dönüşüm miktarı – sitenin çalışması sayesinde kaç adet sipariş verileceği.

  1. Arama Sorgularını Derleme

İnsanlar İnternet’te arama sorguları, anahtar kelime öbekleri için bir site buluyor. Sorgunun özünü seçmek için yardımcı olan birçok program vardır. Ama bu etkiliydi, el işini ihmal edemezsiniz, beyin fırtınası. Uzmanlar, pazarlama, reklam ve satış sürecine dahil olurlar.

Daha sonra, en uygun anahtar sözcük öbekleri ve gruplandırılacak kelimeler vurgulanır. Sadece dışsal durumun denetlenmesinden sonra şirket kaynaklarına gidebilirsin.

  1. Sitenin analizi ve istatistikleri

Bu aşama şunları içerir: sitenin teknik analizi ve SEO denetimi. SEO uzmanı, kaynağın katılım verilerini, kataloglardaki derecesini analiz eder. Sorunun cevabını bulmak zorundadır: “Site, arama motorlarında bu konumları neden işgal ediyor?” Toplanan bilgilere dayanarak, web yöneticisi için teknik bir görev oluşturuyor.

  1. Bir kaynağın tanıtımı için bir strateji oluşturulması

Dahili ve harici analizler gerçekleştiren uzman, hedefleri belirler ve görevleri oluşturur.

  1. Web Sitesi Optimizasyonu

Sitenin yapısının optimizasyonundan ilerlemesine bağlıdır. Sayfalar ve bölümler indekslenebilir ve erişilebilir olmalıdır. Kaynağın çalışmasında, seyir filtreleri ve CNC kullanılmıştır. Bu aşama sıklıkla gözden kaçırılır ve daha sonra mevcut bir sitenin neredeyse tamamen tekrarlanması için zaman harcamanız gerekir.

İnternette, arama algoritmaları düzenli olarak değişir. SEO Uzmanı, arama motorlarındaki eğilimleri izlemeli, böylece profesyonelliğinin seviyesini azaltmamalı. Eğitim, bir çalışanın görevlerinden biridir.

Sitenizi Doğru Tanıtın

Bloglarınızın içeriğinin, örneğin günümüzde önemli araçlar haline gelen Facebook veya Twitter gibi ünlü sosyal ağlar gibi farklı araçlarla tanıtılması önemlidir. Ayrıca, portalda sahip olduğunuz yeni hizmetleri veya içeriği yayınlamak için bir ipucu kendi bloglarınızda bunun hakkında bir makale yazmaktır.

Gerçek SEO Çözümleri

Google’da bir şey ararken arama yapın. Genelde hangi sonuçları tıklıyorsunuz? Muhtemelen ilk iki, belki üçüncü. Bir site alakalı içeriğe ve optimize edilmiş açılış sayfalarına sahipse, olasılıklar ilk sonuca tıklamanız ve hiçbir zaman geri gelmemesidir (ancak maalesef, orada çok fazla kötü içerik vardır). Mesele, ilk üçün dışındaki linklere nadiren tıklar, o zaman iş için değer düşer. İşletmenizin veya içeriğinizin sonuçların ilk yerlerinde konumlandırılması sürecine, arama motoru optimizasyonu (İngilizce kısaltması için SEO) denir.

Ama bekle, dahası var. İşletmenizi en iyi tanımlayan ve bu terimleri optimize eden bir kelime veya kelime öbeği seçmek kadar basit değildir, umarım bu kadar basittir.

Bir ara için Google aramanıza dönelim. Eğer aradığınız ne olursa olsun için , o için en iyisinin ne dayalı, gosterilecektir sana . Hepsi aynı şekilde arama, yani en iyi SEO çözümlerinin hem arama hem de işletmenizle ilgili olduğu anlamına gelir. Önemli olan, hedef kitlenizin bunu nasıl algıladığını keşfetmek ve daha sonra, arama kriterlerinizde algının nasıl ortaya çıkabileceği hakkında bir hipotez yapmaktır. Tahmin edeceğiniz bir işe benzediğini düşünüyorsanız, haklısınız demektir.

 

0 Yorum Bulunuyor "Freelance SEO Uzmanı"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
X
Araç çubuğuna atla