SEO 2018

Bu yılki birçok tanınmış SEO eğilimi önümüzdeki yıl da devam edecek. Bunlar arasında örneğin “Önce Mobil” ve dil tabanlı arama bulunur. Ancak, kullanıcıların ihtiyaçlarını anlamak ve uygun cevapları vermek çok önemli olacaktır. Mümkün olduğunca çok sayıda sonuç türü ele alınmalıdır.

Önümüzdeki yıl, SEO, kullanıcıları mutlu etmek için her şeyi yapmaktan daha önce hiç olmadığı kadar çok şey yapacak. En iyi içeriği verenler de iyi sıralamalar elde etme şansına sahiptir. Ama doğru teknoloji olmadan, işe yaramayacak.
Gelecek yıl için tekrar düşünmenin zamanı geldi. Her yıl olduğu gibi, bu da arama motorları ve SEO alanında beklenen eğilimler hakkında bir görünüm içerir. Zaten bu yıl, özellikle teknik düzeyde birçok yeni şey vardı. Konuşma temelli arama (Sesli Arama), yapay zeka, makine öğrenimi ve “önce mobil” olmaktan çok sık bahsedilmiştir.
Bu konular önümüzdeki yıl için de önemli olacak. Ama başka bir şey önemli:Kullanıcıların sorularına doğru cevapları teknik olarak en uygun şekilde sunmak. 
Ayrıca, önceki yıllarda olduğu gibi, backlinkler, evrensel arama ve şu anda özellikle Öne Çıkan Snippet’ler yüksek önceliklidir.

1. Kullanıcıları anlayın, kullanıcı davranışını önceden tahmin edin ve buna göre davranın

Bir web sitesinin uzun vadede başarılı olması için ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir içeriğe sahip olması gerekir. Bunun için kendi hedef grubunu tanımak ve onları anlamak gerekir. Hangi bilgilerin araştırıldığının ve hangi cevapların beklendiğinin açık olması gerekir – tercihen bir süre ileride.
Bu bağlamda, anahtar kelime araştırması özellikle önemlidir. Sayfada daha sonra ele alınacak doğru konuları ve terimleri belirlemenize yardımcı olabilir.
Konulardan ve anahtar kelimelerden daha sonra kullanıcılar tarafından daha sonra sorulacak soruları türetmek için hala gereklidir. Bu soruları sayfada toplamak, bunları çoğaltmak ve kullanıcıların bilgi ihtiyaçlarının tamamen ve kapsamlı bir şekilde karşılanmasını sağlayacak şekilde cevaplamak en iyisidir.
Sorular, sesli arama sorguları bağlamında da önemli bir rol oynar, çünkü sözlü arama sorguları daha çok eksiksiz soru kümeleri biçimindedir. Bu, örneğin, metinlerdeki başlıkları soru olarak formüle edebilir ve kullanılabilir.

2. 1. sayfada, organik arama sonuçlarından ve AdWords’den daha fazlası var

Google, resimler, videolar veya yerel sonuçlar gibi daha fazla arama sorgusu görüntülüyor. Bu, SERP özellikleri veya Evrensel Arama olarak da adlandırılır.
Google aramada fark edilmek için, bu elemanların olabildiğince fazlaını ve normal Web isabetleri ile mümkün olan en iyi şekilde ele almak gerekir.

  • Yerel arama sonuçları
  • Haberler ve başlıklar
  • videolar
  • resimler
  • Uygulamalar
  • Bilgi Paneli ve Öne Çıkan Parçacıklar (aşağıdaki bölüme bakın).

Bütün bu unsurları kapsayabilmek için, ilgili içeriğe ek olarak, bazı teknik gereksinimlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Örneğin, Google’ın videoları bir sayfada yakalamasına ve eşlemesine yardımcı olmak için, bir Video Site Haritasında listelenmelidir. Şirket ve ilgili adres ile ilgili yapısal veriler ayarlanarak yerel arama sonuçları desteklenebilir.
Yani SEO’ların faaliyet alanı büyüyor: Klasik görevlere ek olarak, video SEO veya resim SEO gibi daha fazla uzmanlık alanları da ekleniyor.

3. Öne Çıkan Parçacıklar: Güneş için birkaç yere yerleştirin

Arama sonuçları sayfalarındaki özel bir öğe, Öne Çıkan Snippet’lerdir. Google, bu genişletilmiş snippet’leri, belirli aramalar için, genellikle yemek tarifleri, nasıl yapılır? Veya tanımları bağlamında görüntüler.
Öne çıkan snippet’ler organik arama sonuçlarının üstünde görünür, bu nedenle “position zero” hakkında konuşmaktan hoşlanırız. Bu yerleştirme ve daha göze çarpan sunum nedeniyle Öne Çıkan Parçacıklar çok popüler.
Bunlar için, yukarıdakiler özellikle geçerlidir: Google, Öne Çıkan Snippet’leri yalnızca arama motorunun bir soruya en iyi yanıtı vermek için güvendiği sayfalar için görüntüler. Google, rekabetçi anahtar kelimeler için organik sıralamalarında en iyi şekilde görülen bir siteye zaten güvenmelidir. Ancak, ılımlı sıralamaları olan bir sayfa, bunu bir Öne Çıkan Snippet’e götürmez.

4. Teknoloji önemli olmaya devam ediyor

Teknoloji, bir web sitesinin içeriğinin, onlara dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla erişip erişmediklerine bakılmaksızın, tüm kullanıcılar için en iyi şekilde görüntülenmesini sağlamalıdır. Bu bağlamda, Google’ın yeni endeksinin geçerli olduğu “Mobil İlk” sloganından bahsedilmelidir. Mobil sunum, gelecekte sıralamalar için daha da önemli olacak. (Daha fazla bilgi edinin: Mobil İlk: Yeni Google Dizini için Nasıl Hazırlanır. )
Ancak arama motorları, içeriğe tam olarak erişebilmeli, böylece arama sonuçlarında görünebilir. Sayfaların HTML’sine ek olarak, bunlar arasında JavaScript, CSS, resimler, videolar ve diğer medya bulunur. Bu verilere yalnızca tam erişim Google’ın ve diğer arama motorlarının sayfaları oluşturmasına ve derecelendirmesine olanak tanır.
Bu nedenle, Google Arama Konsolu gibi arama motorlarının araçlarında , robots.txt gibi hiçbir kaynağın engellenmediği düzenli olarak kontrol edilmelidir.

5. Backlinkler çok önemli bir sıralama faktörü olacak ve kalacak

Son derece rekabetçi anahtar kelimeler için iyi sıralamalar, kaliteli geri bağlantılar olmadan hayal etmek zordur. Çok büyük, karşılaştırılabilir içeriğe sahip rakip sitelerin sayısıdır. Her nasılsa, Google bu sitelerin hangisinin en güvenilir olduğuna karar vermek zorundadır ve bunun bir yolu hala geri dönüşlerin sayısı ve kalitesidir.
Bununla birlikte, burada, ayırt etmek önemlidir: Her şeyden önce, yüksek kaliteli alanlar ve web siteleri üzerinde uygun ve ilgili çapa metinleri ile editoryal backlinkler amaçlanmalıdır. Bu tür linkleri almak kolay değildir – en iyi argüman, linklerin yerleştirildiği sayfalara ziyaretçilere değer katan kaliteli ve benzersiz içerik sağlamaktır.

Sonuç

Önümüzdeki yıl için benzersiz SEO trendlerini tanımlamak zordur. Bu sene güncel olanların çoğu devam edecek. Sesli Arama ve “Mobil İlk”, kesinlikle burada özellikle önemlidir.
Arama sonuçları sayfalarındaki artan sayıda ek sonuç türü nedeniyle, SEO’ların görev alanı daha heterojen hale gelmektedir. Ayrıca, görüntülerin, videoların ve diğer ortamların yanı sıra, uygulamaların SEO uyumlu oluşturulmasının kalitesine ve en iyi şekilde yerleştirilmesine de dikkat etmeniz gerekir, böylece bu alanlar kaplanabilir.
Ancak, kendi hedef grubunuzu tanımak ve ihtiyaçlarını karşılamak çok önemli olacaktır. Bu şekilde, güven hem kullanıcılar hem de arama motorları tarafından oluşturulabilir.

Soruların var mı?

SEO Trendleri 2018 hakkında daha fazla bilgi ister misiniz? Bunu web siteniz için uygulamak mı istiyorsunuz? Gelecek yıl için karlı SEO almak için desteğe mi ihtiyacınız var?

0 Yorum Bulunuyor "SEO 2018"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X