SEO İçin Gerekli Olan 10 WordPress Eklentisi

Şirketinizin web sitesini yeni bitirdiniz ya da düşündünüz. Tüm sayfaları istediğiniz gibi, doğru düzen, metin ve grafiklerle elde edersiniz. Tüm linkler ve navigasyon menüleri çalışır ve renkler asla bakmak istemediğiniz göze çok hoş gelir.

İçerik yönetim sisteminiz (CMS) olarak WordPress’i seçtiğinizi varsayalım. Bu, özellikle web tasarımında nispeten yeniyseniz, iyi bir seçimdir. Genel olarak konuşarak, katı bir WordPress web sitesini veya blog’unu anında ve anında yayınlayabilirsiniz.

Yani, orada, siteyi piyasaya sürmeye hazırsınız, ne kadar iyi göründüğünün farkına varmadığınız zaman, zorlandığınızı fark ettiğinizde “optimize” olarak adlandırın.

Etkili bir optimizasyon olmadan, tüm sıkı çalışmanız halk tarafından fark edilmeyecek.

Ama ya kendi SEO’nuzu yapmaya hazır değilseniz ya da bir uzman işe almaya ya da bir ajansla oturum açmaya yetmiyorsanız ne olur ? Nasıl başlıyorsun?

Web sitenizi optimize etmenize ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmenize yardımcı olabilecek çok çeşitli WordPress SEO eklentileri vardır.

Ücretsiz bir web sitesi raporu alın  ve WordPress sitenizin nasıl çalıştığını görün.]

Firmanızın hangi endüstri veya ürün ürettiği önemli değil, bu 10 SEO WordPress eklentisi herhangi bir web sitesi için gereklidir:

(Standart yasal uyarılar geçerlidir: Bu eklentilerin her birini bir defada yüklemeniz ve yüklemeniz gerektiğini söylemiyoruz. SEO’nuzu bir sonraki seviyeye taşıyacak olanları bulmak için bu araçlara ve seçeneklere daha yakından bakmanızı öneririz. .)

1. Yoast SEO

Bu eklenti , WordPress kullanıcıları arasında en popüler ve en çok indirilenlerden biridir. Orada en kapsamlı SEO çözümlerinden birini sağlar . WordPress web sitenizi herhangi bir kodlama yapmadan optimize etmek için bu aracı kullanabilirsiniz. SEO hakkında çok fazla bilgi sahibi olmanıza gerek yok çünkü SEO başlıkları, meta açıklamaları ve etkili anahtar kelime kullanımı gibi önemli unsurların çoğunda size yol gösterecek.

Ayrıca arşivler, kategoriler ve başlık etiketleri yazmanıza da olanak tanır. Yoast özellikleri Sitenizi güncellediğinizde Open Graph meta verilerini, site haritalarını, ping arama motorlarını ve Twitter Kartlarını açın. Kullanıcılar yerleşik bir sayfa analiz aracından veri toplayabilir, XML site haritası işlevselliğini alabilir ve bazı teknik WordPress arama motoru optimizasyonlarını içerebilir .

2. Google XML Site Haritaları

Sıralanmanın ilk adımı endeksli Google’a geçmektir. SEO stratejisinin amaçlarından biri, arama motorunun sitenizi tam olarak dizine ekleyebilmesini sağlamaktır. Onları sıralamadan önce doğru sayfaları bulabilmelidir.

Sitenize bir Google XML site haritası ekleyerek buna yardımcı olabilirsiniz.

Ile Google XML site haritası eklentisi , bir sitemap otomatik sürekli arama motorlarına güncellenen web sitesi kolayca erişilebilir tutmak sayede içeriğin yeni parça oluşturulur en kısa sürede oluşturulacaktır.

3. Rel NoFollow Checkbox

Bağlama söz konusu olduğunda, bazı bağlantılar SEO için iyidir, diğerleri ise değildir. Bazı “link meyve suyu” nızın prestijli bir siteye gitmesini istemiyorsunuz. Bunun olmasını önlemek için “nofollow” adı verilen bir taktik var.

Rel nofollow Onay Kutusu eklentisi size tercih harici bağlantıları girebilirsiniz WordPress yazı editörüne bir onay kutusu ekler “nofollow”.

4. Google Analytics by MonsterInsights

Web sitenizi dağıttıktan sonra, bunun nasıl yapıldığını izlemek önemlidir. Değişim fırsatlarının gerçekte var olduğu alanları görmediğiniz sürece, web sitenizin performansını iyileştiremezsiniz.

Bu WordPress eklentisi, raporların değerini doğru bir şekilde anlamak için Google Analytics hakkında biraz bilgi gerektirir. Google Analytics WordPress eklentisiMonsterInsights tarafından Giden ve dahili bağlantı izlemesini, web sitesi kullanıcı demografik ve daha ölçmek için veri gönderir web sitenizin sayfalarında üzerine bir izleme kodu gömer.

5. LinkPatrol

Uygun bir web optimizasyon stratejisi, bağlantı oluşturmadan tamamlanmayacaktır. Linkler, web sitenizin ne kadar güvenilir ve güvenilir olduğunu gösterir, bu nedenle her bağlantının bir amacı olması ve yetkili kaynaklardan gelmesi veya bunlara işaret etmesi önemlidir.

Tüm bağlantılar eşit oluşturulmaz. Düşük kaliteli sitelere bağlantı vermek, sırayla web sitenizin güvenilirliğini azaltacak ve bu da sıranızı düşürecektir.

Sitenizdeki bağlantıları kontrol etmenize yardımcı olması için, LinkPatrol WordPress eklentisi var .

Bu eklentinin bir ücreti vardır, ancak sitenizdeki tüm giden bağlantıları izlemenize, hangi bağlantıların meyve suyu verdiğine, istenmeyen posta bağlantılarını temizlemenize, çapa metninizi geliştirmenize ve web sitenizdeki herhangi bir bağlantı güvenilirlik sorununu gidermenize yardımcı olur. var.

6. W3 Total Cache

Harika bir web sitesine sahip olabilirsiniz, ancak yine de insanları alıcılara dönüştürmede başarılı olmazsınız.

Niye ya?

Web sitenizin yüklenmesi çok uzun sürdüğü için.

Çok fazla içerik, video, grafik ve animasyonlu nesneye sahip olmak sitenizin hızını yavaşlatabilir.

Ile W3 WordPress eklentisi , mevcut web sitesi yükleme hızı ne durumda olduğunu görmek ve daha hızlı hale getirmek için neler yapılabileceğini konusunda öneriler alabilirsiniz.

7. All in One WP Security & Firewall

Harika bir web sitesi oluşturmak için zaman ve para harcamadan daha kötü bir şey yoktur ve daha sonra hacklenmiş olduğunu öğrenin.

Hiçbir işletme sahibi, web sitelerinin korsanları nedeniyle, özellikle de tüm müşterileri çevrimiçi olduğunda aşağıya inmesine izin veremez. Web siteniz, çoğu kullanıcının markanızla ilk kez etkileşime gireceği yerdir, bu nedenle sizinle bu şekilde iletişim kuramamak, işinizi incitebilir.

Kayıp iş riskini azaltmak için, her web sitesinde bir çeşit güvenlik ve güvenlik duvarı koruma yazılımı olmalıdır.

Bu web sitesi koruması için popüler bir WordPress eklentisi All in One WP Güvenlik ve Güvenlik Duvarı’dır .

Bu eklenti bir şifre gücü aracı, kullanıcı numaralandırma ve giriş koruması sunarak, bilgisayar korsanlarına ve virüslere web sitenize zarar vermesini zorlaştırır.

8. WPtouch Mobile Plugin

Tüketiciler internetteki telefonlarını masaüstlerinden daha yüksek bir oranda internette dolaşıyorlar. Bu sadece geleneksel bir web sitenize sahip olamayacağınız anlamına gelir, mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmanız gerekir. Diğer bir deyişle, bilgisayar ekranındaki gibi küçük bir ekranda da iyi görünmesi gerekiyor.

Bir geliştiriciye ödeme yapmak veya sitenizi yükseltmek için zamanınız, paranız ve kaynaklarınız yoksa, WPtouch Mobile Plugin’i deneyebilirsiniz .

Bu eklenti, herhangi bir kodla uğraşmadan web sitenizin mobil görünümünü özelleştirmenizi sağlar. Ayrıca, web sitenizin masaüstü sürümünün nasıl görüntülendiğini değiştiren eklenti hakkında endişelenmenize gerek yok.

9. Yet Another Related Posts Plugin (YARPP)

Web sitenizin performansını iyileştirmenin etkili bir yolu, kullanıcıları içeriğinizle etkileşimde tutmak ve yeni sayfalar keşfetmektır.

Yet Another İlgili Yayınlar eklentisi görüntüler gönderebilir ve mevcut içeriği ile ilgili sayfalar (veya başka bir içeriği) için iyi bir yoldur.

Bu, insanların web sayfanızda daha uzun süre kalmasına ve dönüşüm sağlama oranlarını artırmasına neden olur.

Bu eklenti, ilgili içeriğin nasıl görüntülendiğini ve kaç makalenin görüntüleneceğini seçmenize izin verir.

Günümüzün SEO dünyasında, hemen çıkma oranınızı düşürmeniz ve kullanıcıların sitenizde geçirdiği süreyi artırmanız gerekir. Böyle bir eklenti, sadece bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

10. SEO Optimized Images

SEO Optimized Images eklentisinin rehberliği, her görüntü için SEO dostu alt ve başlık özelliklerini uygulayabilirsiniz.

Görüntüler genellikle gözden kaçan bir SEO öğesidir. İhtiyacınız web sitenizde görüntüleri ve bunlar tam olarak optimize edilmesi gerekir. Bir resim bin kelimeye bedeldir ve iyi optimize edilmiş bir görüntü, sayfanın değerine ek bir katma değerdir.

Optimizasyonunuzu WordPress Web Sitenizin bir parçası haline getirin

Bir web sitesini başlattığınızda, arama sonuçlarında iyi sıralayabilmesi için olabildiğince fazla SEO suyu alabildiğinden emin olmak istersiniz. Web tasarımı sadece düzenin ve renklerin ötesine geçmelidir. Sayfadaki kelimelerden daha fazlası olmalı. Bu eklentilerden bazılarına göz atın ve web sitenizi güçlü bir pazarlama aracına dönüştürebilenleri bulun.

0 Yorum Bulunuyor "SEO İçin Gerekli Olan 10 Wordpress Eklentisi"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
X