SEO Makale Yazarı

SEO blogları ve makaleleri, çevrimiçi PR hizmetlerimizin ve sosyal medya yönetimimizin gerçekten çok önemli bir parçasıdır. Müşterilerimiz için haftada yaklaşık 40 SEO blog ve makale yazıyoruz. Açılış sayfaları dahil değil ve her biri kendi web sitelerine trafik çekmeye yardımcı oluyor. Sitenizde düzenli olarak yeni içerik yayınlamak, potansiyel müşterileri veya müşterileri markanıza tanıtmanın en kolay yollarından biridir. Tabii ki, bir sayfada sadece bir kaç kelime atıp insanların gelmesini bekleyemezsiniz. SEO makale yazma hizmetleri, eğer onu inşa ederseniz, gelecektir.

Teklif İsteyin

İşte profesyonel SEO makale yazarlarının 7 sırrı:

1. Anahtar kelime araştırmanızı yapın

Sitenizde zaten içerik yayınlayacaksanız, Google’ın çabalarınızdan haberdar olmasını sağlamak için zaman ayırmanız gerekebilir. İnsanların hangi anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini aradığını öğrenin (rekabet edebileceklerinizin yanı sıra) ve kendinize bir anahtar kelime e-tablosu hazırlayın. Anahtar kelimeleri içeriğinizde kaç kez çalıştırdığınızı takip edin ve hedeflediğiniz anahtar kelimeler için sıraladığınız yerleri takip etmek için doğru araçları kullanın.

2. Çalışmak için anahtar kelimeleri koyun

Bir zamanlar, bir SEO içerik yazarı olmak, sadece anahtar kelimelerinizi kopyaya dökmek anlamına geliyordu ancak oyun artık böyle oynanmıyor. Hedef anahtar kelimenizi makalenizde bulundurmak hala iyi bir fikir olsa da, kopyanızı zorla anahtar kelimelerle doldurmak, aramayı gerçekten çok fazla hareket ettirmeyecektir ( ve çoğu zaman bu durum size zarar verecektir). SEO stratejisinde olduğu gibi, taktik olmanız gerekiyor. Anahtar kelimenizi başlığa, ilk 300 kelimeye ve ilk H1 veya H2’ye ekleyin (ancak, her ikisine de vurmak gerekmediğine dikkat edin sadece bunlardan birine sahip olduğunuzdan emin olun). Bundan sonra, anahtar kelimenizin varyasyonlarını kullanmaya çalışmalısınız. Ek olarak, anahtar kelimenizin kopyanıza sığması için asla bir mücadele olmamalıdır. İdeal olarak, anahtar kelimeniz yazılarınızda doğal görünmelidir. Jibberish yazmaya başladığınızı düşünüyorsanız, çok uzaklara gittiniz. Unutmayın, arama motorlarını kullanan kişiler bu özel ifadeyi arıyor çünkü bu konuda daha fazla bilgi edinmek / satın almak istedikleri için, aradıkları şeyi onlara vermek mantıklı. Yaparsanız daha fazla tıklama alırsınız – bu, profesyonel SEO makale yazarları için ticaretin hilelerinden biridir.

3. İnsanların umursadığı bir şey hakkında yazın

Herhangi bir SEO yazımı yapmak için yola çıkmadan önce kendinize şunu sorun: kimin umurunda? Çok sıkıcı değiliz, bu yüzden, yazarlar, gerçek bir strateji olmaksızın, gerçek bir strateji olmaksızın, sadece içerik dağıtıyorlar. Gerçek insanların bu şeyleri okumak istediklerini unutuyorlar. Google’ın algoritmaları için yazmıyorsunuz, insanlar için yazıyorsunuz! Yazarken, okuyucularınıza her zaman bir çeşit değer sunmaya çalışmalısınız. Onlara kimsenin yapamayacağını ne söyleyebilirsin? Bu hizmeti hangi hizmeti sağlayabilirsiniz? Başka hiçbir yerde bulunamayan hangi bilgileri paylaşabilirsiniz? Kimse senin işini senin gibi bilmez o yüzden bunu kendi yararına kullan. Değilse, en azından işletmenizle ilgili haberleri tartışabilirsiniz. Şüphe duyduğunuzda, SEO anahtar kelimelerinizin listesine bakın ve bu anahtar kelimeleri çalıştırabileceğiniz türden bir liste, bağlantıyı veya ayrıntılı yayınları görün. Bazı uzmanlarla röportaj yapmaktan çekinmeyin. (Bunları alıntılarsanız ve uzmanlığınızı yazılarınızda öne çıkarırsanız , içeriğinizi sosyal kanalları aracılığıyla paylaşırsınız. Bu şekilde, boyutu artırmak için daha büyük ağları kaldırabilirsiniz. kendi.

4. Saymak için yeterince uzun yapın

Elbette, 100 kelimelik yeni içerik, hiçbir yeni içerikten daha iyi değildir. Bir Tweet’e ne kadar değer verebilirsiniz? Arama motorları, uzun bloglara ve makalelere ve iyi bir nedenle tercih etme eğilimindedir. En az 600 kelime için çekmeye çalışın, ancak 1000 veya daha fazlaya ulaşabiliyorsanız, bunun için gidin. Arama motorlarının en az 2.000 kelimelik “derinlemesine” içerikten yana olma eğiliminde olduğunu gösteren çok sayıda araştırma yapılmıştır. Bu işi kendimiz ve müşterilerimiz için görmüştük ve en çok TCF’nin en popüler blog gönderileri en azından 1,500 kelime. İçeriğiniz ne kadar uzun olursa, okuyucularınıza ne kadar değer katacaksınız ve hemen çıkma oranınızı düşürebilmeniz için o kadar iyi bir şans.

5. Analitiğinizi izleyin

Sadece içeriğinizi göndermemeli ve uzaklaşmamalısınız. Aslında, Google Analytics’i kullanarak içeriğinizi düzenli olarak izlemelisiniz. SEMrush’taki kişiler tarafından toplanan verilere göre, sitede geçirilen süre, hemen çıkma oranı ve oturum başına sayfalar, anahtar kelime yoğunluğundan önemli değil (daha önemliyse). Bunu düşündüğünüzde, bu şaşırtıcı değil. Sitenizde hemen çıkma oranı yüksekse, bu, sitenizin ziyaretçilerinin uzun süre kalmayacağı anlamına gelir. Bu, sayfanızın aradıkları bilgileri sağlaması nedeniyle olası değildir. Hemen çıkma oranınız yüksekse, sayfanızın uygun anahtar kelimeler için optimize edilmemesi iyi bir fırsattır. Hemen çıkma oranınızın hızla ilerlemesine neden olabilecek pek çok içerikle ilgili olmayan şey olduğu konusunda uyarmalısınız. Agresif popup’lar, yavaş yükleme süreleri, iğrenç reklamlar veya resimler ve diğer çirkin tasarım öğeleri ziyaretçileri uzaklaştırabilir. İyi bir SEO tabanlı içerik yazmak, sadece ekranınızdaki kelimelerle ilgili değil, aynı zamanda ziyaretçilerinizin onları nasıl gördüğü ile ilgili. Kötü tasarım tarafından gizlenmişlerse, kimse onları okumak için etrafta dolaşmayacak. Web içerik yazımınızın optimizasyonunu optimize edin. WordPress’i bloglama platformunuz olarak kullanırsanız, yararlanabileceğiniz birçok ücretsiz çevrimiçi PR aracı (eklenti biçiminde) vardır. İçerik Fabrikası’nda, Yoast ve Shareaholic’ı , diğerleriyle birlikte kullanıyoruz . Ücretsiz ve kolay web PR, “şimdi yükle” bağlantısına ulaşmak kadar basittir.

6. Çalışmanızı düzenleyin

Profesyonel SEO makalesi yazarları ve düzenli insanlar arasındaki tek fark , kendi kendini düzenleme için bir gözdür. OpenOffice, Google Docs ve Microsoft Word gibi programlar bunu kolaylaştı kırmızı ve yeşil squiggley’ler çoğunu verir. Estetik olarak hoş formatlama için bir göze sahip olmak da önemlidir. Süper uzun paragraflardan uzak durun ve mil için devam eden cümleler. Eğer yapabiliyorsanız, yayınlamadan önce başka birinin işinize bir göz atmasını sağlamak her zaman iyi bir fikirdir. Onlar bir SEO yazarı (veya editörü) olmasalar bile, ikinci bir dizi göz, hataları kaçırmanın çok kolay bir kısmını yakalayabilir.

7. Kendi online PR ajansınız olun

Yeni içeriği yazıp gönderdikten sonra, iş sadece yarısı tamamlandı. Tüm web içeriği yazımının son aşaması, kendi çevrimiçi PR ajansınız olarak hareket ediyor – içeriğinize her yerde bağlantı. Bloglarda yorum yapın ve sitenize geri dönün. İçeriğinizi Reddit ve StumbleUpon’a gönderin.

0 Yorum Bulunuyor "SEO Makale Yazarı"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X