SEO Nasıl Yapılmalı?

1. Arama Motoru Optimizasyonu, web tasarımcılarının içeriği nasıl etkilediğine dayanır ve robotları indeksleyerek anlamalarını kolaylaştırmak için web sitelerinin yapısını ve sayfalarını tanımlar. arama motorları. Bu şartları yerine getirerek, dikkate alınma şansları daha yüksek olur .

2. Popülerlik çalışması, bir e-tüccarın kendi web sitelerini kendi web sitelerini nasıl tanıttıklarını, güvenilirliklerini ve nihayetinde gelişmelerini sağlamak için diğer web sitelerine bağlayarak nasıl geliştirdikleri hakkında daha fazladır.çeşitli arama motorlarında konumlandırılması.

3. Sponsorlu bağlantılar, hedeflenen metin reklamları görüntüleyen arama motorlarının reklam sistemine karşılık gelir.Reklamlar, kullanıcı bir açık artırma sisteminde reklamı tıkladığında ödenir: tıklama başına fiyat ne kadar yüksek olursa, “doğal” sonuçlara ek olarak, bir arama için reklamın ne kadar fazla vurgulandığı da o kadar fazla olur.

Son olarak, tüm bu yaklaşımları birleştirerek, bir arama motorunun sonuçlarının ilk pozisyonlarında ortaya çıkma olasılığını artırmak için, bu tamamlayıcı tekniklerin tümü tarafından” referans verme “genel ifadesini tanımlayabiliriz.

 

Arama motoru optimizasyonu açıklamanın sanatıdır. 

Temel form ” forma göre düzenlenir” esasına dayanır. Semantik, pedantik, dil yönelimli, teknik ve grafik yeteneksizdir. Gerçekten de, hiç kimse güzel bir siteye sahip olmak için iyi bir yer bulamaz mı?

Flash, ölü veya bozuk linklerle dolu sitelerden kaçının: tüm bu parametreler arama motorlarının erişilebilirliğini sınırlar ve SEO’nuz için zararlı olur. Arama motorları metinde ve açıkta linklere ihtiyaç duyar. Bir teklif sunmuyorsanız, içeriğinizi asla okuyamayabilirler.

Birçok yöneticileri yine yaratıcı deha göstermek zorundadır onların “iş” şeklinde saplantı olması şaşırtıcıdır.
Yine de, bir tüccar sitesi her zaman orijinal işlevini yerine getirmek için tasarlanmalıdır :

1 –  Müşterileri alışveriş yapmaya çekin
2 – Boş silah bırakmadığından emin olun.

Arama motoru optimizasyonu, bir mobil hedeftir.

Geçtiğimiz iki yıl içinde, büyük arama motorları ekleyerek, alaka algoritmaları ile ilgili değerlendirmelerini revize alışmış yeni indeksleme kriterlerini için yeni ittifaklar kurmak . Ancak, katılmayı kabul ederseniz sitenizin refahını ve yatırımın sulu bir şekilde geri dönüşünü sağlayacak birkaç değişmez yasa var.

Amaç, kaliteli trafik oluşturmaktır. Yani, sitenize rastgele gelmeyen kişilerin oluşturduğu trafiktir, ancak sunduğunuz şeyleri aradıkları için.

Her iki trafik yaratma yaklaşımları

Bunlar, bir yandan, arama motoru optimizasyonu ve sponsorlu bağlantı kampanyalarıdır . Her ikisi de tamamlayıcıdır. Öyle optimize etmek zor bir site anahtar kelime geniş bir yelpazede , bu nedenle sponsorlu bağlantılar büyük ölçüde seyirci ulaştı uzatabilir. Sitenizi birincil anahtar kelimeler için optimize edin ve daha küçük hacimli arama terimlerini hedeflemek için sponsorlu bağlantılar kullanın .

Sayfalarınızı optimize etme: kraliçe yaklaşımı

Trafiği yönlendirmenin ilk ve en önemli yolu sitenizi optimize etmektir . Bir kez tasarlandığında, mağazanızın, sayfalarınızın belirli arama terimleriyle ilişkili olarak indekslenmesine bağlı olarak, arama motorlarından “özgür ve doğal” bir trafik oluşturması gerekir.Arama motorlarını, sitenizin ve sayfalarınızın içeriğinin, yapılan arama ile en alakalı olduğunu ikna etmeliyiz. İçeriğinizin hacmi ve organizasyonu önemlidir , arama motorlarının sitenizin tüm içeriğini dizine ekleyebilmeleri, teknik gereksinimlerini yerine getirerek robotlarının ” dergisi “siteniz .

Sponsorlu Bağlantılar (Adwords): “doğaüstü” SEO.

Bu yaklaşım, insanların sitenizi bulacağından emin olmak için ödeme yapmaya istekli iseniz ilginçtir . Bazen de sitenizin tamamını optimize etmekten daha ucuz bir çözüm olmasından dolayıdır! Sen “bid” bir reklam yerleştirmek için belli bir yerde ve bir ziyaretçinin bir arama motorunda bir “sponsor bağlantı” tıklama ve sitenizi ziyaret her zaman ödemek. Siteniz kötü bir şekilde optimize edilmiş olsa bile sponsorlu bağlantılar trafik oluşturabilir , ancak pahalı uzun vadeli bir çözümdür.

Küçük bir bütçeyle bile bir Adword kampanyası başlatın. Bu, işletmeniz için minimum kritik boyutun ve müşterileriniz, rakipleriniz ve tüm iş ortaklarınızla ek güvenilirlik garantisi anlamına gelir.

Sponsorlu bir bağlantı kampanyası, arama yapan bir kullanıcının , giriş sayfasından geçmeden, içeriği kullanılan terimle en alakalı sayfaya doğrudan gitmesine de olanak tanır .

İnternet üzerinden desteklenen iki kampanya kampanyası Google Adwords ve Yahoo’dur . Biraz farklı yaklaşımlar vardır, ancak ikisi de uygun maliyetlidir ve sitenizi tanıtmaya başlamak için kolayca özelleştirilebilir . Bununla birlikte, satış argümanlarınızı başlıkta 35-40 karakter arasına yerleştirmeyi başarabileceksiniz!

Arama motorları ve dizinleri

Arama motorları, Google’ın gelişinden bu yana son yıllarda gerçek bir evrim geçirmiştir (bazıları için bir devrime bakınız). Arama motorları için optimizasyon açısından, değişiklikler daha da temeldir. Artık dizinler aracılığıyla indeksleme, robotlara dayalı indekslemeye karşıdır . Arama motorlarından trafik almak için kaliteli dizinlerde görünmesi uzun süredir gerekliydi. Dizinler , doğrudan trafik açısından “en iyi öncesi” tarihe ulaşmış gibi görünüyor, ancak Google ve Yahoo hala bağlantılarına büyük önem veriyor . DMOZ listelerinde ve Yahoo dizinlerinde listeleme sitenize güvenilirlik katar.

SEO, dizinler aracılığıyla bağlantılar alın: niş dizinlerde gönderimleri tanıtın. Kaliteye öncelik ver, miktar değil.

Google, Yahoo ve MSN, web’de yapılan aramaların yaklaşık% 90’ını oluşturur. Her üçü de robot tabanlı indeksleme süreçlerini kullanır. Bu nedenle , sitenizi, içeriğinin arama motoru robotları tarafından dizine eklenecek şekilde optimize edilmesi her zamankinden daha önemlidir .Bazı değişmez yasalar

Her koşulda saygı duyulması gereken bazı kurallar şunlardır:

Form, işlev tarafından belirlenir (ve diğer şekilde değil).

Sitenizin, iş modelinizin genel bir perspektifinde oynaması gereken role karar verin. Satıcı sitenizi oluşturun ve tanımlanmış görevleri yerine getirecek şekilde yönetin: çevrimiçi satış / vitrin / görüntü .

Siteniz basit, hızlı ve açık kalmalıdır : ergonomiyi engelleyen teknolojik bling-bling’den kaçının. Sayfaların yüklenme süresini yavaşlatan gereksiz animasyonlar ve resimlerden kaçınılmalıdır çünkü daha kısa bir yanıt süresine sahip sitelere yönelen ziyaretçileri caydırıyorlar .

İnternet platformları üzerinden oluşturulmuş ve veritabanlarına dayanan siteler , içeriğinizi dizine eklemenin önündeki en büyük engel olabilir . Veritabanları, özellikle küçükse, bir sitenin şanslarını bile tamamen silebilir. Genellikle, birden fazla benzersiz sayfa oluşturmazlar . Ayrıca, arama motorlarının erişemediği karmaşık URL’ler oluştururlar; Site haritalarının yaratılması bile son derece zor bir iş haline gelir. Örneğin, “&” veya “?” Sembollerini içeren bir URL En iyi durumda arama motoru robotlarının erişimini engelleyebilir ve en kötü durumda bunların erişimini engelleyebilir.

Veritabanları genellikle işe yaramaz ve tasarımcıya mümkün olan en düşük maliyetle bir site oluşturmak için derme çatma bir çözüm sağlar . HTML’deki eski eski statik sayfaların modelinin yaklaşımını seçmek daha iyi olurdu.

Birçok çözümler e-Ticaret her sayfaya özgün ve spesifik meta etiketler kullanılmasını (her bir ürün için bakınız) izin vermez. Her sayfa aynı başlık, açıklama ve meta etiketleri anahtar kelimeler içeriyor siteleri görmek için tüm yazık ki çok yaygındır.

Ana Sayfa: Sadece bir deneme hakkınız var

Giriş sayfaları (“flash introductions”) rahatsız ! Ziyaretçileri müşteriye dönüştürmeye çalışıyorsanız bu taktik hataları yapmayın.Sabır, İnternet kullanıcılarının kardinal erdemleri değildir ve sitelerin seçimi muazzamdır. Tüm küçük engelleri ortadan kaldırın ve ziyaretçilerinizi doğrudan sitenizin merkezine bırakın.

Hiçbir içerik barındırmayan “girmek için tıklayın” ana sayfası, çimin daha yeşil olması durumunda başka bir yere gidecek potansiyel müşterileri derhal durdurur.

Daha da kötüsü, arama motorları ön sayfada veya ana sayfada önemli bir yer tutar . Hiçbir içerik içermiyorsa, SEO’nuz karanlıkta sona erer çünkü arama motoru sitenizi bir kategoride sıralamaz veya bir aramanın parçası olarak alaka düzeyini belirleyemez.

0 Yorum Bulunuyor "SEO Nasıl Yapılmalı?"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X