SEO

SEO

SEO, anahtar kelimelerinizi arama motorlarına daha etkili bir şekilde iletmek için web sitenizin yeniden geliştirme işlemine geçtiği süreçtir. Web sitenizi optimize etmek, büyük arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlar. Arama motorları web sitelerini iki ana faktöre göre sıralar. Uygun anahtar kelimeler içeren benzersiz içerik ve bağlantı popülerliğiweb sitenize gelen kalite bağlantılarının sayısı. Arama motorlarıyla sıralamanızı belirleyen diğer önemli faktörler, sitenin mimarisi, içeriğinizin görünürlüğü, temel kodları ve sitenizin arama motorlarına ne kadar doğal görünmesidir.

SEO, siteyi optimize etmeyi amaçlayan, arama motoru sıralamasının en üstüne getirmeyi amaçlayan bir dizi eylemdir. İş doğru yapıldığında, kaynağın katılımı önemli ölçüde artacaktır.

 

SEO stratejilerimiz, kitlenizi ve hedeflerinizi anlamamız için;

 

Anahtar Kelime Araştırması

Rekabet Analizi

Link Oluşturma

Web Sitesi Optimizasyonu

Hizmetler ve İçerik Geliştirme

Metin Yazarlığı

Yerel Arama Optimizasyonu

Uluslararası Arama

Web Pazarlama Analizi

Raporlama / APG

 


Gerçekleştirdiğimiz analizler sonucunda,  SEO planları oluşturuyoruz ve SEO işlemlerini uyguluyoruz. Web sitenizin hatalarını ve eksikliklerini tamamladıktan sonra günden güne web sitenizi geliştiriyoruz.

Teklif İsteyin

İşletmeniz için yeni müşteriler edinmek üzere bir İnternet projesi (kurumsal web sitesi, çevrimiçi mağaza, portal veya hizmet) oluşturursunuz. Ancak siteniz internette bulunmayabilir. Sitenin SEO tanıtımı sitenin görünürlüğünü artırmak için bir dizi çalışmadır. Arama motoru, sonuç olarak hedeflenen ziyaretçilerin Internet projesine çekmektir.

Anahtar Kelime Araştırması

Arama motoru pazarlama hizmetlerimiz, hedef kitlenizin ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ararken kullandığı anahtar kelimeleri tanımlayarak başlar. Optimizasyon sürecinin çok önemli bir adımıdır. Yüksek yatırım getirisi elde etmek için doğru kitleye ulaşmanız gerekiyor. Sitenizin arama sıklığına ve alaka düzeyine göre en iyi anahtar kelimeleri seçmenize yardımcı olabiliriz. Kampanyanızı başlangıçtan itibaren dikkatli bir şekilde hedeflemek, yolda daha büyük başarılara yol açacaktır.

“Sitenizi inceledikten ve hedefimizi belirledikten sonra SEO programlama, tasarım ve kodlamada en etkili ‘en iyi uygulamaları’ kullanacağız.”


Rakip Analizi

İnternet oldukça rekabetçi bir pazardır. Anahtar kelimelerinizi hedefleyen ve potansiyel müşterilerinize ulaşan başka şirketler var. Rekabetinizin çevrimiçi güçlerini ve zayıf yönlerini analiz etmek sizin için fırsatları ortaya çıkarabilir. Profesyonel arama motoru optimizasyon ekibimiz, seçtiğiniz anahtar kelimelerinizin rekabetçi pazarına derinlemesine bir bakış sunacak ve zirveye ulaşmak ve orada kalmak için stratejiler geliştirmenize yardımcı olacaktır.


Link Oluşturma

Diğer web sitelerinden alakalı bağlantılar oluşturmak karmaşık bir süreçtir. Değerli bağlantıları ve doğru bağlantıları çekebilmek için çok çeşitli yöntemler ve teknikler kullanıyoruz. Rekabet etmenize yardımcı olacak birçok bağlantı ve fırsat içeren çok yönlü bir bağlantı portföyü oluşturmak için çalışıyoruz. İlgili, yüksek kaliteli bağlantılar, bir web sitesinin arama motorlarında ne kadar başarılı olacağının belirlenmesinde en önemli faktörlerden biridir. Diğer web sitelerinden alakalı bağlantılar oluşturmak, zaman ve sabır gerektiren karmaşık bir süreçtir.


Web Site Optimizasyonu

Organik bir içerik stratejisi, çevrimiçi başarı için son derece önemlidir. Arama motorları, yeni ve benzersiz içerikleri işaretler. Bu , Web sitenizi optimize etmek için çok fazla SEO değeri olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, son ürünün, arama motorları için içerikten daha fazlası olması gerekir. İyi metin yazarlığı yalnızca sıralamalarınızı artırmaya yardımcı olmaz, aynı zamanda ziyaretçilerinizi ödeme yapan müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur. Metin yazarlığı hizmetimizin, hem arama motorlarına hem de kullanıcılara net ve optimize edilmiş bir pazarlama mesajı sunan profesyonel ve benzersiz içerikler üretiriz.


KPI’larınızı Raporlama

Müşterilerimize karşı tamamen sorumlu olacağımıza inanıyoruz. Web sitenizin önemli performansını ayrıntılı bir SEO raporunu sunuyoruz, böylece çabalarımızdan elde edilen gelişmeleri kolayca görebilirsiniz.

 


 Sayfa İçi SEO

1)Backlinking

Güvenilir sitelere geri bağlantılar vererek, sitenin otoritesi artar. Bir backlink, belirli bir bilgi alıntılamak için atıfta bulunulan sitenin kaynağını vermeyi ifade eder. Daha yüksek bir arama motoru sıralamasına sahip bir siteye backlink vermek, Google’ın algoritmalarına ve hatta WordPress tarafından önerilen SEO Yoast‘a göre daha iyi bir güvenilirlik düzeyine sahip olmanızı sağlar. Ayrıca, yetkili bir siteye birden fazla geri bağlantı verirseniz, gelecekte sitenize bir geri bağlantı vermek için bunları gelecekte ikna etme şansınız vardır. Böyle bir karşılıklı eylem, sitenizin trafiği için harikalar yaratacaktır.

2)Anahtar kelimeleri öncelik sırasına göre sıralamak

Dijital Pazarlamacıysanız, büyük olasılıkla anahtar kelimelerin infüze edilmesiyle neyin kastedildiğinin farkındasınızdır. Atanan anahtar kelimelerde iyi bir şekilde alt kategoriler vardır: birincil anahtar kelimeler ve ikincil anahtar kelimeler. Adından da anlaşılacağı gibi, bu kategorilerin her ikisi de öncelik sırasına göre ayrılmıştır. Birincil anahtar kelimeler, 1500-2500 kelime uzunluğunda bir içerikte en az 8-15 kez olmalıdır. Aynı zamanda, sağlanan tüm ikincil anahtar kelimeler, içeriğin tamamında en az bir kez olmalıdır.

Google’ın örümcekleri, yayınladığınız içeriğe girerken, bu anahtar kelimeler aracılığıyla içeriğin içeriğine ilişkin bilgi edinir. Dolayısıyla, Google’ın algoritmalarında önerildiği gibi, birincil ve ikincil anahtar kelimeler, içeriğin tamamı hakkında Google’ın içeriği daha iyi anlamasına yardımcı olmak için içeriğe uygun şekilde yerleştirilmelidir.

3)Meta etiketler, meta açıklaması, alt özellikler

Meta etiketler, meta açıklama ve alt öznitelikleri sayfa içi SEO’nun önemli bir parçasıdır. Meta etiketler esas olarak içeriğindeki ikincil anahtar kelimelerden oluşur. Meta etiketler, Google’ın içeriği daha iyi okumasına ve arama motorunun web’de yayınlanan içeriğin bağlamını bilmesine yardımcı olur.

Meta açıklama, arama motoru sonuç sayfalarındaki başlık ile birlikte görüntülenen metne başvururken. Meta açıklama, arama yapan kişinin sitenizin bağlantısına tıklayıp tıklayamayacağını belirlerse, çok önemli bir SEO öğesidir. Bloglarınızı WordPress üzerinden yayınlıyorsanız, ana anahtar kelimenizi, resimlerin alt metnine dahil etmek için bir kural yapmalısınız.

 

Sayfa Dışı SEO

Yukarıda açıklandığı gibi, sayfa dışı SEO içerik yayıncılığının tanıtımıyla ilgilenir. En önemli ve en yaygın çevrimdışı SEO uygulamalarından bazıları şunlardır:

1)Paylaşım

Bir blog yayınlamanın yararlı olduğunu düşünüyorsanız, bunu sosyal medya işleyicilerinizde veya insanlara ne yaptığınızı bildiren diğer bağlantı uygulamalarınızda paylaşmayın. Bazı arkadaşlarınız aslında işinize zaman ayırmayı dört gözle bekliyor olabilir. Yine, postanın sosyal medya kolunuzdan kaç kişiye ulaşabileceğini bilmiyorsunuz ve yayın kendileriyle alakalı göründüğünde, profillerinde veya günlük rutinlerinde kullandıkları bağlantı uygulamalarında paylaşabilecekleri daha da yüksek bir olasılık var.

2)Yorumlarında

Facebook’ta fark etmiş olabileceğiniz gibi, haber feed’inde otomatik olarak yorumlanan yayınlar görünür. Aynı arama motorları, bloglar veya paylaşım ve yorumlama şeklinde katılım alan mesajlar için de geçerlidir.

3)Beğenilen ve yıldız derecelendirmesi

Beğenme, yorumlama ve paylaşma ile aynı şekilde çalışır. Bir yayındaki beğeni sayısı ve yıldız sayısı ne kadar fazla olursa, bu gönderinin Google’a göre güvenilirliği o kadar iyidir. Yıldız derecelendirmeleri özellikle belirli bir blogun yorumları olarak çalışır; hem izleyici hem de Google için, yıldız puanları blogu inceleme aracıdır.

4) Soruları yanıtla – yanıt ver

Potansiyel tüketiciniz her seferinde soru sorar. Soru sormak, kitlenizin okuduğu şeyle ilgilendiği tek bir şeyi ifade eder. Dolayısıyla, sorularına cevap verirseniz, onların ilgisini en üst düzeye çıkarabileceğinizi ve çevrimiçi varlığınız için bariz şekilde çok önemli olan bina katılımıyla birlikte bir satış yapmanızın makul bir şansı vardır.

5)Kullanıcının ne aradığına bakın

Sayfa dışı SEO’nun en önemli yönlerinden biri, potansiyel kitlenin ilgisinin nerede olduğu konusunda araştırma yapmak için zaman harcıyor. Hedef kitlenize ilginizi çeken konular seçtiğinizde, daha fazla etkileşim sağlayabileceğiniz açık bir gerçektir.

Üstelik, biraz araştırma yaptıktan sonra yayınladığınızda, piyasada geçerli olan şeyle güncellenirsiniz ve herkes için ilgi çekici olan konular üzerine yazabilirsiniz.

6)Hedef kitle ile kişisel bir dokunuş geliştirin

Sayfa dışı SEO kullanıcılarla kişisel bir dokunuş geliştirmenize izin veren çeşitli unsurlara sahiptir. Yorumları yanıtlayıp sosyal medya üzerinden ya da blogun hemen altında sorgularını yanıtlarken, izleyiciyle kişisel bir dokunuş geliştirmeye yönelik bir kapsam var. Kitleyle daha kişisel olarak bağlantı kurduğunuzda, kitlelerin markanızla daha yakından tanışması gerekir.

 

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"    
X