ARAMA MOTORU OPTIMIZASYONU (SEO)

Arama motoru optimizasyonu , arama motorlarındaki sitenin tanıtımını arttırmak ve mal / hizmet satışlarını arttırmak, markayı yaygınlaştırmaktır.

Yetkili arama motoru optimizasyonu ile şunları elde edersiniz: 

Arama motorlarının ana çıktısına çıktı talep etme yeteneği. Sitede sunulan ürün / hizmet, yalnızca kendi istekleri ve sitenizin teklifinin aynı olması durumunda İnternet kullanıcılarına sunulacaktır. Asıl önemli olan, İnternet kullanıcılarının arama motorlarında web sitenizde istenen ürün / hizmeti hızlı bir şekilde bulmasıdır.

Trafiği artır. Ürününüzün / hizmetinizin arama motorlarında olması, kullanıcıların siteyi ziyaret etmesine, daha fazla bilgi edinmesine ve istek veya siparişin daha fazla işlenmesiyle ilgili karar vermesine olanak tanır. Ziyaret sayısı önemli ölçüde artacaktır.

Dönüşümü artır. “Dönüşüm” kelimesi, sitenizdeki ziyaretçiler tarafından yapılan siparişlerin sayısı, yazılı sorular, yapılan aramalar anlamına gelir.

Malların / hizmetlerin tanınması. Daha fazla İnternet kullanıcısı sitenize arama motorları aracılığıyla erişebiliyorsa, ürün / hizmetin daha fazla tanınması ve popülaritesi artar.

Arama motorlarında TOP pozisyonlarını işgal etme imkanı. Yetkili ve profesyonel arama motoru optimizasyonu ile sitenizde TOP 3, TOP 5, TOP 10’da sorgu çıktıları alabilirsiniz.

Arama motorları (Google, Yandex) şunları sevmez: 

 • hızlı ilerleme için çeşitli hileler (arama robotlarının kuralları dışında);
 • trafikte yapay artış;
 • Sahadaki herhangi bir yazılım hatası (bilinçli veya bilinçsiz olsun);
 • okuma yazma bilmeyen metin ve grafik tasarım.

Potansiyel alıcılar, arama motorlarında ürün / hizmetinizi arıyorlar, ancak potansiyel bir müşteriyi kalıcı hale getirme olasılığı, arama motorlarının ön sıralarında yer alıyor.

 • Siteniz herkese açık olmalıdır.
 • Ürününüz / hizmetiniz, arama motorlarının TOP pozisyonlarına gitmelidir.

Arama motoru optimizasyonu, kaotik eylemler gerektirmeyen, ancak her adımın arama motoru kurallarına (algoritmalar) uygun olarak yürütülmesi gereken titiz bir süreçtir. 

Arama motoru optimizasyonuna yaklaşımımız:

Sitenin katılım düzeyini analiz edelim. 
Bu arama motorları ile “arkadaşlık” ilk şey ile başlar. Mevcut durumun ayrıntılı bir analizi olmadan, anahtar talepler için yetkili bir promosyon oluşturamayacağız. Detaylı analiz, sonuçlar ve daha ileri bir stratejinin inşası bizim ilk adımımızdır. Rakipleri analiz edelim. Şüphesiz, siteniz belirli bir ürün veya hizmet sağlayan tek kişi değildir. Rakipler, siz de siteyi bir gelir kaynağına dönüştürmek istiyor. Amacımız: sitenizi bir lider haline getirmek, yani sitenizin gelirini ve popülerliğini sadece kullanıcıların gözünde değil, aynı zamanda arama motorlarının anlaşılmasında da. Metin içeriğini kontrol edelim.

Arama motorları, sitenizdeki tüm bilgileri, özellikle metni algılar. Arama algoritmalarına bakılmaksızın oluşturulan metinler, sitenin sadece iyi endekslenmesine izin vermez (arama robotlarının ana çıktısına girmek için), fakat aynı zamanda uzun bir süre boyunca siteyi güvenilmez hale getirerek de zarar verebilirler. Bu durumda, arama motorları genellikle sitenizi ana sorun için kabul etmez. Buna ihtiyacın yok. Daha ileri gidiyoruz. Anahtar sorguları seçiyoruz. Arama motoru optimizasyonunun başarısı, arama motorlarının kullanıcılarının ürün / hizmetinizi bulacağı anahtar sorgular arasından seçim yapmak imkansızdır. Seçerken, ana özellikleri dikkate alırız: talep miktarı, rakiplerin sayısı, analiz sırasında belirli bir sorgunun konumu. Sitenizi “beyaz” kataloglara kaydedin.

Sitenize yalnızca Google ve Yandex arama motorları tarafından saygı gösterilen dizinlerde bir bağlantı yerleştireceğiz. Sarsılmamış siteler tarafından referans alınacak ve bu, sitenin karma ve gelecekteki başarısı için artı. 

Bizim taraftan: 

 • potansiyel kitlenizin maksimum kapsama alanı;
 • Anahtar taleplerin dikkatli seçilmesi;
 • Arama motorlarında öncelikli konumlara çıkış;
 • Yalnızca “beyaz” arama optimizasyonu yöntemlerini kullanın;
 • Yapılan iş ve sonuçlarla ilgili detaylı bir rapor.

İş sürecinde sorularınızı memnuniyetle cevaplayacağız ve gelecekte sitenin başarılı bir şekilde tanıtımı için danışacağız.

0 Yorum Bulunuyor "ARAMA MOTORU OPTIMIZASYONU (SEO)"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X