Başarılı bir Web Tasarımcıda Olması Gereken 9 Şey

Web tasarımcı, yaratıcı bir problem çözücü için heyecan verici ve büyüleyici bir kariyer. Metinleri ve görüntüleri, müşterilerin ziyaret etmeyi sevdiği muhteşem sitelere dönüştürmek ve şirketlere göstermekten gurur duyuyoruz.

Ancak sadece web tasarımına başlama fikri olabilir. Gerçekten neyi bilmeniz gerekiyor? Kodlamayı öğrenmeli mi? Hangi araçlara sahip olmalısınız? İstemcileri yönetmek nasıl?

Endişelenme! Dijital tasarıma, hayal edebileceğinizden daha kolay ulaşabilirsiniz. Sadece bu temel becerilerle başlayın ve yakında Web’de inanılmaz bir kariyere doğru ilerleyeceksiniz.

Hatırlatma! Skillcrush’un Web Designer Blueprint’i , 3 ay içinde sizi sıfırdan web tasarımcısına götürmek için tasarlanmış tamamen online bir program olan TÜM becerilerini öğrenebilirsiniz . Buradan daha fazla bilgi edinin !

Ayrıca Skillcrush, renk teorisi ve tipografiden Photoshop ustasına kadar herşeyi kapsayacak yepyeni birGörsel Tasarım Blueprint’i başlatıyor ! Kayıt için açık olan dakikayı bulmak için ilk bildiğiniz listeye girin . Yaratıcı tipler için mükemmel bir dijital derstir.

TEKNİK BECERİLERİ

İlk olarak, bilmeniz gereken şeylerin teknik yönünü öğrenelim. Tüm bu garip kısaltmalar ve terimler korkutucu görünebilir, ama gerçekten oldukça kolay ve süper eğlenceli!

1. GÖRSEL TASARIM

Bir web tasarımcısı olmak için tasarıma ihtiyacınız olduğu oldukça açık görünüyor. Ama bunun dijital aleme geldiğinde ne içermesi beklediğinizden farklı olabilir. Bu durumda, tasarım ilkeleri bir sitenin görünümünü ve hissini belirleyen unsurlardır. Orantılardan tipografiye, ızgara sistemlerinden renk teorisine kadar uzanır ve ruh halindeki panolar oluşturma, hiyerarşi yazmayı ve web fontları ve renk paletleriyle deneme yapma şansını yakalar.

2. UX

İşte bu komik kısaltmalar geliyor! UX, kullanıcı deneyimini ya da bir web sitesini kullanırken insanların nasıl hissettiğini (sakin, sinirli vb.) Temsil eder. Tabii ki, sitelerinizin kullanıcılarının, karahindiba tarlasındaki bir köpek yavrusu gibi mutlu hissetmelerini istersiniz!

Bunu yapmak için, kullanıcılarınızı araştıracak ve “personas” (hayali ideal kullanıcıların profilleri) oluşturacaksınız. Sayfaları ve içeriği bir site haritasıyla yerleştirirsiniz. Kullanıcıların sitenizde kullanıcı akışında aldıkları yolu anlayacaksınız. Örneğin, her zaman doğrudan sosyal medyaya tıklanıyorlar mı? Yoksa sadece iletişim bilgilerini mi arıyorlar? Ve her web sayfasının anahtar kısımlarını çizmek için wireframe’ler inşa edeceksiniz.

3. TASARIM YAZILIMI

Herhangi bir usta gibi, işinizi yapmak için doğru araçlara sahip olursunuz. Ve endüstri standartlarında yolunuzu bilmek, her durumda yararlı ve birçok durumda kritik olacaktır. Hemen bir web tarayıcısında bir sitenin tasarımı yapılabilirken, Photoshop ve Sketch gibi araçlar neredeyse tüm tasarımcıların işlerini mockup oluşturma, logo ve resim gibi varlıkları tasarlama ve elbette değiştirme ve geliştirme gibi işlerinin önemli parçaları için kullandıkları araçlardır. fotoğraflar. Yani, onları da alet kutunuza almalısın.

4. HTML

Bir web tasarımcısının kod yazması gerekeceğini düşünmemiş olabilirsiniz . Ancak, günümüzde, çoğu tasarım işi için beklenen bir beceri. Ve, hey, teknolojinizi almanın ve web sitelerini sıfırdan oluşturmanın oldukça kolay bir yolu! HTML , bir web sayfasına içerik koymak ve yapıyı vermek için kullanılan kodlama dili olan Köprü Metni Biçimlendirme Dili anlamına gelir. Bu, bir grup kelimeyi başlıklara, paragraflara ve altbilgilere nasıl dönüştürdüğünüz anlamına gelir. Ayrıca bir web sitesinde fotoğraflar, videolar ve grafikler gibi “güzel” içerikleri de alıyorsunuz.

5. CSS

Sonra HTML’nin ortağı, CSS veya Basamaklı Stil Sayfaları var. CSS, tarayıcılara bir web sayfasının HTML formatını nasıl biçimlendirip biçimlendireceğini söyleyen koddur. Diğer bir deyişle, tüm metin ve diğer içeriklerin iyi görünmesini sağlayan şey budur. CSS ile renkleri ayarlayabilir, yazı tiplerini değiştirebilir veya çarpıcı bir arka plan ekleyebilir – ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Tasarımın gözünüz gerçekten parlar ve yarattığınız her siteye yaratıcı damgayı nasıl koyabilirsiniz.

JAVASCRIPT
Tasarımlarınızı sadece HTML ve CSS kullanarak kodlayabilirsiniz, ancak JavaScript kullanarak da program yapabiliyorsanız , rekabete karşı büyük bir ayağa sahip olacaksınız. JavaScript, sitenizdeki statik öğeleri almanızı ve etkileşimli hale getirmenizi sağlar; düşün: Twitter, otomatik olarak güncellenen güncellemeleri, giriş yaptığınızda farklı görünen web sitelerini, resim kaydırıcılarını ve daha fazlasını sağlar!

HASSAS YETENEK
Artık tasarım ve teknik parçalara sahip olduğunuza göre, web tasarım çalışmanızda kendinizi organize ve etkili tutmak için sadece bazı yönetim eklemeniz gerekir.

6. ZAMAN YÖNETIMI

İster bağımsız olun ister bir şirket için çalışıyor olun, programınızı ve projelerinizi üstün bir web tasarımcısı olarak görmeniz gerekir. Bu, görev listeleri veya takvimler gibi üretkenlik uygulamalarını tanımak veya özellikle büyük bir kuruluştaysanız, Trello veya JIRA gibi proje izleme araçlarını öğrenmek anlamına gelebilir. Araçlar ne olursa olsun, işinizi önceliklendirme ve takip etme sanatında ustalaşmak, web tasarımının yoğun dünyasındaki başarınız için (ve aklımıza!) Gerekli olacaktır.

7. İLETIŞIM

Temasta kalmak ve karşınıza çıkan bir noktanın da bir tasarımcı için sahip olması gereken beceriler. Müşterilerin projelerinin ilerlemesine, fikirlere ve kreasyonlarınızı açıklamaya dair güncel gelişmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, özellikle kendi bir (wo) man mağazasını çalıştırıyorsanız, siteler için metin yazarlığı veya düzenleme yapmak için çağrınız bile yapılabilir. Bu yüzden, yazılarınıza ve konuşmalarınıza güvenin ve her durumda karşınıza çıkacağınızdan emin olabilirsiniz.

8. SEO / PAZARLAMA / SOSYAL MEDYA

SEO (arama motoru optimizasyonu), pazarlama ve sosyal medya yetenek seti, bir web tasarımcısından daha çok satış elemanı için olduğu anlamına gelebilir. Ancak, İnternet günümüzde birçok şirketin sattığı yol olduğundan ve web tasarım yeteneklerinizi (bir iş ararken veya serbest müşteriler için) satmanız gerektiğinden, kafanızı da etrafınıza sarmalısınız. . Her birinin temelini bilmek ve hem müşteri hem de kendi siteleriniz için akılda tutulması bile web tasarımcı yolculuğunuzda uzun bir yol alacaktır.

9. İŞ / MÜŞTERI YÖNETIMI

Ve bir çalışan olarak veya bir serbest meslek olarak alt çizgiyi anlamak, sizin veya şirketinizin karlı ve sürdürülebilir olduğundan emin olmanıza yardımcı olacaktır. MBA programına geri dönmek zorunda değilsiniz, ancak işvereninizin veya kendi işinizin hedefleri ve finansmanı hakkında bir fikriniz olmalı, böylece işinize rehberlik etmek için bunları kullanabilirsiniz. Ayrıca, doğrudan müşteriler için tasarlıyorsanız, nakit akışınızın ve proje birikiminizin kısa ve uzun vadede hem sağlıklı hem de yapılabilir olmasını sağlamak için bir planınız olmalıdır.

Gördüğünüz gibi, bir web tasarımcısı olmanız için gereken beceriler hakkında gizemli veya akılsız hiçbir şey yok. Teknoloji tarafında bir temel ve kurumsal parçaların iyi bir kolu, hem sizi hem de web tasarımında bilginizi ve kariyerinizi oluştururken sizler için orada olacak.

Ve Skillcrush Web Designer Kariyer Blueprint ile bu becerileri TÜM öğrenebilirsiniz ! Tam çevrimiçi kursa 24/7 erişim ve özel eğitici öğrenci topluluklarındaki dost eğitmenler ve arkadaşlarınıza özel web tasarımcılarından destek alabilirsiniz. Ayrıca, ilk ödeme yapan web tasarım projenizi nasıl bulacağınızı, topladığınızı ve tamamladığınızı bile öğreneceksiniz – hepsi sadece 3 ayda! Başlamak için herhangi bir tasarım veya kodlama deneyimine ihtiyacınız yoktur. Bu yüzden, hayal ettiğiniz web tasarımında bu heyecan verici ve büyüleyici kariyeri almak için bize katılın.

Görsel tasarımın her yerine bir DEEPER dalışı arıyorsanız, yepyeni Visual Designer Blueprint’in ilk bilinmesi gereken listeye girdiğinizden emin olun . Renklere, yazı tiplerine ve görsel olan her şeye takıntılı yaratıcı türler için mükemmeldir.

19 Mart 2018

0 Yorum Bulunuyor "Başarılı bir Web Tasarımcıda Olması Gereken 9 Şey"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X