Başarılı SEO için 4 İpuçları

BAŞARILI SEO

SEO için heyecan verici bir yıldı ve birçok yeni trend ve gelişmenin canlı olduğunu gördük. Google RankBrain ve Google algoritmasına yönelik yeni güncellemeler büyük ve küçük web sitelerini rahatsız ediyor. Kısmen, Google yerleşimlerindeki kayıplar çok büyüktü, ancak birçok kazanan da vardı. 2018’de kazananlardan biri olmak istiyorsanız, önümüzdeki yıl için en önemli SEO ipuçlarından bazıları burada.

Bu SEO ipuçlarından ve önlemlerden hangisi olursa olsun: Arama motoru optimizasyonunuzun başlangıcında daima kapsamlı bir SEO analizi olmalıdır. Yalnızca anahtar kelimeleri tanımlamak, kitleleri tanımlamak, içeriği tasarlamak ve web sitenizin kullanılabilirliğini incelemek için açık bir stratejiyle, arama motoru optimizasyonunuzla etkili bir şekilde başlayabilirsiniz. Aşağıdaki ipuçları, 2017’den gelen Sıralaması kayıplarını dengelemenize ve Google ve Co’daki yerleşimi geliştirmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

SEO İpucu 1: Bekleme Süresi Optimizasyonu ve Tıklama Oranı (TO)

Google RankBrain ile Google, SERP’lerde yerleşimi güçlü bir şekilde etkileyen güçlü bir mekanizma oluşturmuştur. Bu önemli sıralama faktörüne yapılan değişiklikler hızla sıralama kayıplarına yol açmaktadır. Ancak, RankBrain işlevinin farkında olan herkes bunu başarılı bir şekilde engelleyebilir. RankBrain hesaplamalarında iki faktör içerir: Bekleme Süresi ve Tıklama Oranı (TO).

Bekleme Süresi ne anlama geliyor?

Bekleme Süresi, tam anlamıyla bekleme süresi demektir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu bir kullanıcının web sitenizde geçirdiği süreyi ifade eder. RankBrain tanır: Kalma süresi ne kadar uzun olursa, teklif kullanıcıların arama sorgusuyla o kadar iyi olur. SearchMetrics’e göre Google’da ilk 10 sıralamanın ortalama bekleme süresi 03:10 dakikadır. Uygun SEO ölçümleriyle kalış sürenizi artırırsanız, kazandığınızı da artırabilirsiniz.

Tıklama Oranı (TO) nedir?

Tıklama oranı veya TO web siteniz için gösterim ve tıklama oranıdır. Bir çoğu kez görüntülenen arama sonuçlarında web sitesi değil, tıklandığında, bu nedenle rütbe Beyin teklifi inandırıcı değildir ve yan yerleştirmede kayıpları kabul etmek olmadığı sonucuna varmaktadır. gösterim ve tıklama ancak dengeli oranı, bu yüzden kullanıcılar için sonuç özellikle çekici olduğunu Derece Beyin tanır. Sıra Beyin Bekleme Süresi ve TO ve bu analizin sonuçları, arama sonuçlarında web sitelerinin konumlandırma üzerinde güçlü bir etkiye sahip değerlendirir.

Bekleme süresi nasıl optimize edilir?

Web sitenizde geçirdiğiniz süreyi optimize etmek için birkaç seçeneğiniz vardır. Bilgilendirici metinler ve videolar gibi büyüleyici içeriklerin yanı sıra sitenizin modern görünümü ve optimize edilmiş kullanımı da önemli bir rol oynamaktadır.

 Tıklama Oranı (TO) nasıl optimize edilir?

Tıklama oranınızı SEO ile optimize etmek isterseniz, bu durumda, gösterim ve tıklamaların oranının doğru olduğundan emin olmanız gerekir. Web sitenizin yerleşimde çekici olması için, meta etiketleri optimize edilmelidir. Meta-Title ve Meta-Description, kullanıcılara hitap etmek ve SERP’ler içinde doğru bir şekilde temsil edilmek amacıyla, uzunluk ve yapı bakımından sabit gereksinimleri karşılamalıdır. Ayrıca, ana anahtar kelimenin mutlaka içinde olması gerekir. Meta verilerinizin optimizasyonu, SERP Snippet Generator’ımız tarafından desteklenebilir .

SEO İpucu 2: Mobil Optimizasyon

2017 yılında, Google’ın Mobil İlk Endeks adı verilen cihaz aracılığıyla mobil cihaz kullanımı için donanımlı web sitelerini desteklediği ortaya çıktı. Böylece, profesyonel bir mobil optimizasyon kaçınılmaz hale gelmiştir. Mobil özellikli bir site olmadan 2018’de de başlayan herkes kayıp kabul etmek zorunda kalacaktır.

Bu arada, Google trend hakkında haklıdır: tüm arama sorgularının yarısından fazlası akıllı telefonlar, tabletler ve diğer mobil cihazlar tarafından yapılır. Duyarlı bir tasarım, doğru çözümdür.

SEO İpucu 3: Yüksek kaliteli içerik ile ikna etmek – Anahtar Kelimeler 

Bu İçerik Kralı, SEO’ların uzun zamandır biliniyor. Bununla birlikte, 2018’de bu bilgi daha da önemli hale gelecektir. Yüksek kaliteli içerik, bir sayfanın kullanıcıyı cezp edip etmediği ve daha uzun bir süre kalması için çok önemlidir. Metinler, videolar ve resimler bir kez daha modern arama motoru optimizasyonunun ön plandadır. Şimdilik şunları gösterir: İçeriğe çok detaylı ve bilgilendirici bir şekilde yatırım yaparsanız, güvenli taraftasınız.

Daha önce olduğu gibi, iyi anahtar kelime içeriği için anahtar kelime araştırması gereklidir. Anahtar kelime hem ilk başlığa hem de URL’ye, resim alt metnine, meta açıklamasında ve meta başlığa eklenmelidir. Ayrıca çevre ile ilgili ve tipik terimler oluşmalıdır.

2018’de arama motoru optimizasyonunuz için önemli: İçeriğinizi ve metinlerinizi öncelikli olarak bilgilendirmek, satmak veya ikisini birden yapmak istiyorsanız tam olarak öğrenin. Arama yapanların zengin, yüksek kaliteli metin yazma ihtiyaçlarına ne kadar çok cevap verirseniz o kadar iyi olur.

SEO İpucu 4: Sesli Arama ve Özellikler Parçacıkları

“Arama motoru optimizasyonu nedir?” Daha fazla ve daha fazla kişi bu gibi soruları doğrudan arama motorlarına sesli olarak soruyor. Bu duruma yönelik önlemlere uyum sağlamak için 2017’de SEO’lar çoktan başladı. Ancak 2018’de bu konu daha da önem kazanacak. Özellikle bilgilendirici web siteleri için, kullanıcı sorularını optimizasyona faydalı bir şekilde entegre etmek ve tipik sorulara net cevaplar vermek faydalı olabilir.

Aynısı, Öne Çıkan Snippet’lerle de geçerlidir. Bunlar, organik arama sonuçlarını aşağı itip görünürlüklerini azaltarak sıralamayı sarstı. Bununla birlikte, Öne Çıkan Bir Parçacık için web sitenizden içerik seçmek, sonuçlarınızı uzun vadede artırabilir. Bu yüzden, öne çıkan snippet’ler, akıllı web yöneticilerinin ve ajans takımlarının kendileri için kullanması gereken başarılı bir SEO için yepyeni ve ilginç bir fırsat sunuyor. Güçlü bir bölgesel profiliniz varsa veya ulusal ve uluslararası alanda aktif olursanız olun: Müşterilerin sizi aradığı Web’de bulun.

0 Yorum Bulunuyor "Başarılı SEO için 4 İpuçları"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
X