İNSANLAR NEDEN SEO’DAN KORKUYOR?

Küçük bir işletme sahibiyseniz, en az bir kişinin SEO (arama motoru optimizasyonu) öğrenmenizi ve işletmeniz için çevrimiçi bir strateji uygulamanızı önerdiğini duymuşsunuzdur. Sonuçta, çoğu insan önce herhangi bir iş veya hizmet bulmak için internete bakar – akıllı telefonlarında veya bilgisayarlarında.

İnsanlar neden SEO_.png’den korkuyor?

Bir web sitesine ihtiyacınız olduğunu ve arama motorlarında görünmesi için biraz çalışma gerektirdiğini biliyorsunuz. Böylece biraz zaman sürecini dışarda bırakabilir  ve işiniz için basit bir web sitesi hazırlayabilirsiniz. Belki de web sitesini açmak ve çalıştırmak için önceden hazırlanmış bir şablon kullanıyorsunuzdur.

En iyi çabalarınıza rağmen, web sitesinin yeterince “optimize edilmiş” olmadığı ortaya çıkıyor.

Bunu anlıyorsunuz, ancak tüm bu “SEO uygulamaları” ile uğraşmak istemediniz. Duyduğunuz her şeyden, arama motoru optimizasyonu çok fazla zaman alıyor, çok teknik ve çok önemli sonuçlar almıyor.

Bir çok küçük işletme sahibi bu şekilde hissediyor. Ne kadar gerekli olduğunu duyuyorlar ama yine de kendi başlarına veya bir ajansı işe almaktan çekiniyorlar .

Yeni gelenleri kucaklama ve kullanma konusunda tereddüt eden SEO’nun birkaç yönüne bir göz atalım:

Sihirli Formül Değildir

SEO’nun hemen çevrimiçi başarı ve kazanç için sihirli bir iksir olduğunu düşünüyorsanız, hayal kırıklığına uğrayacaksınız. SEO, işletmenizin kârlılığı için değerlidir, ancak yatırım getirisini görmeden önce zaman alacaktır

İşletmede, her strateji ve kampanya ölçülebilir, önemli bir YG elde etmelidir. İşinizi büyütmenize yardımcı olmayacak bir şey varsa, bunu yapmayacaksınız. SEO’dan gelen ROI gelmekte yavaş olduğundan , birçok küçük işletme sahibi SEO’nun hiçbir önemi olmadığını ve bu nedenle daha düşük bir önceliğe indirdiklerini düşünüyor.

SEO’ya yeni olanlar, zamana ve paraya çok fazla zaman harcayacak ve genellikle sonuçların eksikliğinden dolayı hüsrana uğrayacak. Bu, pek çok işletme sahibini bir SEO kampanyası başlatmaya ve uzun süre kullanabilmek için isteksiz hale getirir.

Strateji doğru yapılırsa sonuçların sonunda gelecektir. Onlar hemen olmayacaklar.

SEO, birinin işi için paha biçilmez bir stratejidir ve göz ardı edilmemelidir. Sabırlı olun ve mantıksal süreçleri arayın, sihir değil.

Çok fazla zaman alır

SEO’ya yeni olanlar, bu tür bir çevrimiçi pazarlama stratejisinin, birçok parçayı içeren uzun ve karmaşık bir süreç olduğunu düşünüyor. Web sitenizi optimize ederken göz önünde bulundurulması gereken pek çok faktör olsa da, bunların hepsinin aynı anda yapılması gerekmez.

Yukarıdaki 1 numaralı noktaya benzer şekilde, SEO’ya yeni olanlar, tüm iş ve çabaların boşa gittiği ortaya çıktığında pahalı ve zaman alıcı bir SEO stratejisi başlatmaya genellikle isteksizdir. Tekrar sabırlı ol.

SEO ile uğraşan yoğun iş sahipleri için birkaç seçenek var. İlk seçenek, bir dijital pazarlama ajansına tüm SEO görevlerini ve sorumluluklarını teslim etmektir . Sadece kendiniz yapmak için zamanınız olmadığında, elbette, tüm süreci bir SEO şirketine devredebilirsiniz. Bu şekilde, ajansınızı çevrimiçi kampanyayı yürütürken zamanınızı işinizi geçirerek geçirebilirsiniz.

| Şirketinizin SEO stratejisini geliştirmekle ilgili bir uzmana danışın. |

Diğer seçenek SEO’yu kendiniz halletmektir. Hepsini yapmaya çalışmayın, ama aynı anda biraz parçalara ayırın. Para biriktirecek ve SEO hakkında bilgi sahibi olacaksınız, ancak bu süreçte çok fazla zaman geçireceksiniz.SEO’dan korkuyorum 2.jpg

SEO Çok Teknik

SEO’ya yeni bir çok küçük işletme sahibi, SEO’nun bir web geliştiricisi veya bir “akıllı bilgisayar nerd” tarafından yapılan karmaşık, teknik bir süreç olduğu fikrini taşıyor. SEO uygulamasında ya da hatta onu denemeyi denemenin şart olmadığını düşünüyorlar.

Bununla birlikte, SEO’nun birçok öğesi neredeyse herkes tarafından yapılabilir. Teknik bilgisayar ağında veya gelişiminde arka plana ihtiyacınız yoktur. Temel SEO öğrenmesi kolay ve sadece birkaç saat öğrenme sürüyor. Şirketiniz gençken ve SEO’ya yeni olduğunuzda, yalnızca birkaç basit, temel SEO öğesi ve taktiğinin uygulanmasına odaklanmak en iyisidir.

Bunun için pek çok teknik unsur da var (bunlara bir anda ulaşacağız) ve birçok küçük işletme, ajansların bir ton endüstriye özgü terim ve garip iddialarla onları boğmaya çalışacaklarından endişeleniyor.

Yine de endişelenmene izin verme. Sadece endişelerinizi açıklayın ve çok sayıda soru sorun ve iyi bir ajans, stratejinin her bölümünde size yol gösterecektir.

Arama Motoru Cezaları

Kendiniz SEO takip ediyorsanız, kaçınılmaz olarak Google’ın SEO cezalarını duyacaksınız. Bu isteksizce orada bir sürü potansiyel ceza olduğu doğrudur. Ve eğer SEO’unuzu kendi başınıza yapıyorsanız, bir ay sonra Google’ın kesinlikle hor gördüğü şeylerden biri olduğunu öğrenmek için sıralamaya ulaşmak için kusursuz bir yöntemle ilgili bir şeyler okuyabilirsiniz.

Bu tür bir şeyden endişe duyabileceğinizi biliyoruz, bu nedenle bilinen en iyi uygulamalarla ilgili stratejiler oluşturmak çok önemlidir. Bu, birçok küçük işletmenin bu çalışmanın ajanslarını kullanmayı tercih etmesinin bir başka nedenidir – Google’ın gazabını riske atmayacak kadar etkili stratejiler sunma konusunda uzun bir geçmişe sahip oldukları sürece.

Markalar

Bazı işletme sahipleri SEO stratejisini başlatmaya ve uygulamaya isteksizdir, çünkü bunu yapmanın onlara hile getireceğini düşünürler. Bu genellikle, SEO’nun trafik kazanmak ve satın almak için sorgulanabilir bir strateji olarak kullanıldığı örnekleri okudukları veya gördükleri içindir.

Geçmişte SEO, sadece bu olmak için kötü bir ün kazanmış olsa da: arama sistemini aldatmak ve trafik almak için ucuz, hileli bir yol, o zamandan beri değişti . SEO şimdi sadece arama motorları kandırmak değil, web kullanıcıları değerli bilgi sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu eski taktiklerin birçoğunu düzeltmek kolaydır ve aradığınızı biliyorsanız, bir web sitesinde SEO taktiklerini tespit edebilirsiniz. Ancak, genel olarak, en iyi SEO uygulamaları formel süreçlerden uzaklaşmıştır. SEO’nun teknik yönleri arka planda kalmalıdır. Bununla birlikte, yazı ve tasarım, kullanıcı deneyimi ile daha doğrudan ilişkili olmalıdır.

Site Trafiği

SEO’nun yaygın yönlerinden biri de anahtar kelimelerdir. Anahtar kelime araştırması ve hedefleme, yeni bir kampanya başlattığınızda hemen başlatılan ortak bir taktiktir. Bunu kendi başınıza yapıyorsanız, çok sayıda alakalı anahtar kelimeye hemen geçebilir ve olasılıklarla biraz bunalmış hissedebilirsiniz.

SEO stratejiniz için hangisine odaklanacağınıza nasıl karar veriyorsunuz?

Anahtar kelime analizleri hakkında bilgi sahibi olmak ve alıcı kişilere ulaşmak, web sitenizin hangi sıralamaya göre sıralama yaptığını ve web sitenizi bulmak için hangi kullanıcıların aradıklarını öğrenmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, anahtar kelimeleri hacim, alaka düzeyi ve rekabet düzeyine göre de tanımlayabilirsiniz.

Sitenizi analiz ettiğinizde ve anahtar kelimelerdeki kalıpları ne kadar çok bulursanız, normal trafikten müşterilere ödeme yapmaya hazır olan kitleyi hedefleyen anahtar kelimeleri belirlemek daha hızlı ve daha kolay olacaktır.

SEO’nun Karmaşıklığı

Web sitelerini sıralamak için dikkate alınan tüm faktörleri ilk kez öğrendiğinizde muhtemelen biraz şaşırdınız. Aslında, Google’ın web sitelerini sıralarken göz önünde bulundurduğu 200’den fazla faktör olduğu tahmin edilmektedir (ve bazıları “200” ün sadece uygun bir yuvarlak sayı olduğunu ve gerçek sıralama faktörü sayısının çok daha yüksek olduğunu söylemektedir ).

Hepsiyle nasıl başa çıkabilirsin? SEO’nun görünen karmaşıklığı, zamanla uğraşmak istemeyen işletme sahiplerini korkutmak için yeterlidir. Ya da başka bir yöne gidebilirler ve tek bir sıralama faktörü üzerinde sabitlemeye başlayabilirler, nihai başarının anahtarı olduğundan emin olun ve diğerlerine izin verin.

Bazı işletme sahipleri, web siteleri için birkaç temel SEO stratejisini öğrenmek ve uygulamaktan memnunlar. Bu iyi bir başlangıç, ancak SEO’nun tam gücü ve potansiyeli asla tam olarak gerçekleşmeyecek.

Büyük bütçelere sahip büyük şirketler bu karmaşıklıkla başa çıkabilse de, küçük şirketler zaman içinde daha fazla unsuru yavaş yavaş uygulamaya odaklanabilir. Yavaş ve istikrarlı yaklaşım muhteşem görünmeyebilir, ancak zamanla sıralamalarınızı ve müşteri tabanınızı oluşturabilirsiniz.

Zaman ve çaba harcayarak ve SEO’ya yatırım yapmaktan çekinmeyin ve tereddüt edebilirsiniz. SEO için yeniyseniz, bu korkular yaygındır. Önceden bir SEO stratejisinden neler beklendiğini bilmek, bu korkulardan bazılarını sakinleştirmeye yardımcı olabilir.

SEO zaman, para ve çaba gerektirir. SEO’nun çok karmaşık, teknik, hileli ve olası cezalar içerdiği korkuları, SEO’nun yeni bulduğu yaygın yanlış anlamalardır. SEO hakkında daha fazla şey öğrendikten sonra, kendi stratejinizi uygulamak veya bir ajansla yakın çalışmak için daha rahat ve kendinden emin olacaksınız.

0 Yorum Bulunuyor "İNSANLAR NEDEN SEO'DAN KORKUYOR?"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X