Freelance Makale Yazarı

Orijinal içerik yazarsanız, arama motorları sitenizin daha fazla gösterim almasına yardımcı olur. Örneğin; Google, yinelenen içerik barındıran siteleri beğenmediğini ve cezalandıracağını açıkça belirtti. Başka bir deyişle, Google orijinal içeriği içeren yüksek kaliteli siteleri ödüllendirmek istiyor. Dolayısıyla, harika içerikler yalnızca daha iyi bir web sitesi yapmakla kalmaz, aynı zamanda sitenizin sıralamasını iyileştirir ve bu da işletmeniz üzerinde çok olumlu bir etki yaratabilir.

Bir içerik sitesi olmanızın sebebi ne olursa olsun, ister iş ister kişisel bir hobi olsun, doğru yapmak önemlidir. Sizin için doğru olanı yapalım.

Teklif İsteyin

Orijinal (Organik) İçerik

Belirtildiği gibi, orijinal içerik Google ve ziyaretçilerinizle uzun bir yol kat eder. Diğer kişilerin içeriğini kopyalamak, Google’dan ceza almanıza neden olur ve bu da alt satırınızı ezebilir.

Orijinal ayrıca özgünlük anlamına gelir . Fikirleriniz orijinal olmalı! Aynı kavramları veya diğer mesajları tekrar tekrar ele almak orijinal değildir. İçeriğiniz çalınırsa, kimse ona bağlanmayacaktır ve bu içerik yazma amacını ilk etapta yener.

İşte pek çok web sitesi sahibinin sahip olduğu düşünce treni ( onları başımın belaya sokması ):

“Bu yüzden burada çok fazla içerik oluşturmamız gerektiğini söylüyoruz. Tamam… Peki bunu mümkün olduğunca kolay ve ucuz bir şekilde nasıl yapabiliriz?”

“Web'den makaleler toplayabilir ve bunları yeniden yayınlamaya izin verebilir miyiz?”

Hayattaki şu iki kuralı hatırla:

  1. Ne ödediysen onu alırsın.
  2. Söyleyecek yararlı bir şeyin yoksa, o zaman söyleme.

Bu iki basit nokta, gelecek yıllar için getiri sağlayacak kaliteli içerik üretme yolunda sizi koruyacaktır. Ayrıca hayatınızın diğer yönlerinde de yardımcı olabilirler.

 

Güçlü Başlıkların Önemi

İyi bir başlık ilgiyi çeker ve okuyucuları davet eder. Bu tür istatistikleri göz önünde bulunduruyoruz...

  • İnsanların %80'i başlıklarınızı okuyacaktır.
  • Ancak bu kişilerin yalnızca %20'si içeriğinizin geri kalanını okuyacak!

Bu yüzden başlık, yazı kadar önemlidir. Her ne kadar yenilmek korkusu nadiren uygar bir insanın zihnine girse de onun “kim olduğumuzu tanımladığını” iddia eder.

 

İçeriğinizi Harekete Geçirin

En iyi içerik, kullanıcıya bilgiyi nasıl uygulayacağına dair bir fikir verir. Kullanıcılara ne yapmaları gerektiğini söyleyerek indirgemez, aksine onlara saygı duyar ve materyali nasıl kullanacaklarını en iyi bildiklerini garanti eder. Blog yayınınızı yazdığınızda, kullanıcılara ne sunduğunuzu uygulama konusunda ipuçları verin. Çoğu zaman, sadece bir konu hakkında iyi yazmak okuyuculara bazı fikirler uyandıracaktır.

Cevapları Sağlayabilme

İnsanlar bir blog yayını okurken, bir infografiyi görüntülerken veya bir video izlerken aynıdır. Bu sayede bir bilgi sahibi olurlar. Burada ek bir ipucu: insanlar sadece cevapları istemez, hızlı cevaplar isterler. Dolayısıyla içeriğinizin taranmasını kolaylaştırın, böylece insanlar önemli noktaları hızlıca toplayabilir. Kurmaca olmayan bir kitabın veya makalenin herhangi bir başlığını ve altyazısını okuyun. Nihayetinde, okuyucunun bıraktığı izlenim bir soru ya da merak duygusudur. Ardından cevapları teslim etmek ve destekleyici bilgiye sahip olmak yazarın görevidir.

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X