SEO Anahtar Kelime Türleri

SEO Anahtar Kelime Türleri

Arama motoru optimizasyonu, anahtar kelimeleri bulmak ve içeriğe bu anahtar kelimeleri aşılamakla başlar. Böylece, içeriğe yerleştirilebilecek çeşitli anahtar kelimeler vardır. Bu anahtar kelime türleri nelerdir, bilmek için okumaya devam edin.

Genel Anahtar Kelimeler

Bu tür anahtar kelimeler tıpkı isimleri gibidir. Bu Anahtar kelimeler genel görünümde ve yaklaşımı oldukça rekabetçidir. Ancak, bu anahtar kelimeler tüm olasılıkları kapsayacak şekilde ikincil anahtar kelimelere dahil edilir. Genel anahtar kelimeler için sıralama yapabilen web siteleri, bu anahtar kelimelerle adil bir trafik payını biriktirebilir.

Ayrıca, bir çok pazarlamacının, jenerik anahtar kelimeleri kullanmaya son derece hevesli olmadıklarına ve blogun promosyonlarına yeteri kadar yatırım yapmaya hazır olmadıkça, dikkate değer bir pozisyonda yer almayacak kadar ciddi olmadıklarına dikkat edilmelidir.

Örnek- DSLR kamera, kırmızı ruj vb.

Geniş Eşlemeli Anahtar Kelimeler

Bu anahtar kelimeler Mac şeftali kırmızı ruj, Canon 1200d DSLR fotoğraf makinesi gibi yaklaşımlarında biraz daha spesifiktir. Böylece, bu anahtar kelimeler için sıralamak kolaydır. Bu anahtar kelimeler yaklaşımda daha spesifik olduğundan geniş eşlemeli anahtar kelimeleri detaylı nedenle kullanarak bir arama yapan kullanıcıya, temelde aradığını eşleştiriyor. Böylece, bir satış yapmak bu durumda bir güçlükten başka bir şey değildir ve büyük bir teklifin çoğuna göre sıralanır.

Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeleri

Uzun kuyruk anahtar kelimeleri, kendilerini her içerik pazarlamacısının sevgisi olarak işaretler. Bunlar, tahmini çalışma için kapsamı olmayan en spesifik anahtar kelime kümesidir. Uzun kuyruk anahtar kelimeleri kullanırken pazarlamacının emin olabileceği bir şey, kullanıcının aradığı şeyden haberdar olması ve belirli bir sonuç almasıdır. Bu aynı zamanda bir satış yapma olasılığının daha yüksek olduğu sonucuna varmaktadır.

 

0 Yorum Bulunuyor "SEO Anahtar Kelime Türleri"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X