SEO Danışmanı

 SEO danışmanı, ya da sadece “SEO” olarak adlandırılan, müşterilerine arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için yardımcı olur. SEO danışmanlığı genellikle tek seferlik bir hizmet değil, devam eden süreçtir.

Birçok durumda, bağımsız SEO danışmanları kendi kendini eğitiyorlar, çünkü SEO’yu şimdiye kadar çok az çalışabilirsiniz. Bazı IHK’lar SEO alanında eğitim sunmaktadır, ancak gelecekteki profesyonellerden daha tecrübesiz kullanıcılara yöneliktir. Her halükarda, daha önemlisi, iş başında bir stajyer olarak edinmeniz gereken pratik deneyimlerdir.

Uygun SEO bilgisine sahipseniz, teklifinizi tamamen SEO danışmanlığı veya çevrimiçi pazarlama konusuna odaklamaktan çekinmemelisiniz. Bu kesinlikle web tasarımı veya banner tasarımı, hosting, vb. Gibi bir hizmet göbeği taşımaktan daha güvenilirdir. Ancak, diğer alanlardan uzmanların iyi bir aktif ağıdır. Bu nedenle, şüpheye düşmeniz durumunda müşteriye uygun tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Birçok SEO danışmanı yarı zamanlı olarak serbest çalışan olarak başlar ve küçük bir müşteri tabanı oluşturur. Bu şekilde, serbest meslek konusunu yavaşça başlatmak için kesinlikle yararlıdır.

SEO danışmanları genellikle uzun vadeli bakım işleri yürüttüğünden, müşteri güvenini oluşturmak özellikle önemlidir. Aynı zamanda SEO’nun iyi iletişim becerilerine de bağlıdır! Tedbirler ve müşteriye olan etkileri konusunda düzenli raporlamalar şarttır!

Bağımsız SEO Danışmanları

Freelance SEO çalışanı, başlangıçta evden ve kendi ofisi olmadan başladığı için, bir SEO danışmanlığının kurulması için yatırım ihtiyaçları oldukça yönetilebilir. PC ve cep telefonuna ek olarak hala bir araç gerektirebilir. Tabii ki, maliyet listesinde internet bağlantısını, SEO araçlarının maliyetlerini ve tabiki muhasebe, vergi danışmanlığı, kendi web sitesini de unutmamalısınız.

Ek olarak, seyahat masrafları, uzman literatür masrafları, ileri eğitim ve konferanslar, gerekirse. Freelancerlar için maliyetler, ancak her durumda sağlık sigortası ve vergiler için maliyeti.

Bağımsız SEO Danışmanları İçin Pazarlama

Tabii ki, profesyonel bir web sitesi SEO danışmanı için şarttır. Web siteniz için aşağıdaki noktalara özellikle dikkat edin:

Danışmanlık sektöründe, iki şey ön plandadır: ciddiyet ve güven. Her şeyden önce, bu konuda dürüst ol. Kendinizi abartılı üstünlükler veya standart ifadeler kaydedin. SEO danışmanı olarak hangi alanlarda rakiplerinizden daha iyi olduğunuzu öğrenin.

Modern, genç bir tasarıma dikkat edin. Tasarım ne kadar düzenli ve azalırsa, o kadar çabuk güvenir.

SEO danışmanı olarak web siteniz kesinlikle mobil cihazlar için optimize edilmiş olmalı, böylece akıllı telefonda mükemmel bir şekilde görüntülenmelidir.

Yüzler ile güven yaratılır. Tavsiyemiz: Profesyonel bir fotoğrafçıya gidin ve ana sayfanız için resimlere ihtiyacınız olduğunu söyleyin.

Danışmanlık hizmetlerinizin hizmetleri ve fiyatları hakkında mümkün olduğunca açık iletişim kurun. Tamamlanmış projelerden alıntılar verin.

Referanslar önemlidir. Çalıştığınız kişiyi gösterin ve ana sayfada sunduğunuz müşteri görüşlerini alın.

Google Haritalar’da konumunuzu belirtmeyi unutmayın. Müşteriler sizi mümkün olan en kısa sürede bulmak için yol tarifi almaktan memnuniyet duyar. Ayrıca, sosyal medya ağının mantıklı olup olmadığını ve eğer öyleyse hangisini düşünün!

Ayrıca, müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz için bir iletişim formunu kesinlikle entegre etmelisiniz.

0 Yorum Bulunuyor "SEO Danışmanı"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X