SEO NEDEN BU KADAR ÇOK IÇERIĞE IHTIYAÇ DUYUYOR?

SEO ve içerik pazarlaması, teknik olarak, çok farklı iki canavarıdır ve yine de, el ele birlikte giderler.

Biri başarı için diğerine güvenir, ve tam tersi.

Belki de iki farklı yaratık olmaları değil, aynı madalyonun iki yüzü olması. Bu iki süreç yüzeyde çok farklı görünse de, bunların gerçekten ayrılmaz olduğunu ve her ikisinin de web sitenize gelen trafiği arttırmaları gerektiğini anlamak önemlidir.

Geçtiğimiz günlerde, artan trafik, bağlantı yapılarının çevresinde değişiklik yapmak, buraya ve buraya anahtar kelimeler ekleyerek veya metalarınızla denemeler yapmak kadar kolaydı. Bu öğeler bir kez oluşturulduktan sonra, sitenizde daha fazla bağlantı oluşturmaya başlayabilir ve arkanıza yaslanıp trafiğinizin büyüdüğünü izleyebilirsiniz.

Bugün bu süreç biraz daha karmaşık. Bunu daha önce de duymuştunuz, ancak Google , ( her şeyden öte ) yüksek kaliteli içeriği tercih ediyor (daha çok: “bekliyor”) .

“İçerik” hiçbir zaman gitmeyecek olan internet pazarlama ifadelerinden biridir . İyi bir içeriğiniz yoksa, çok iyi sıralamayacaksınız ve bu bir gerçek.

Ancak, aynı zamanda, insanların yüksek kaliteli içeriğinizi gerçekten bulması için, yedeklemeniz için harika bir SEO stratejisine sahip olmanız gerekir.

En büyük, en şiirsel ve inandırıcı ikna edici kelimeler, Google’ın tüm web sitenizi değer sunan veya en iyi uygulamaları izleyen bir site olarak görmüyorsa, sonuç olarak size yardımcı olmaz.

 

Farklı Oldukları Yer

Daha önce de belirtildiği gibi, SEO ve içerik pazarlaması iki farklı süreçtir. Bunun gibi ana farkı tarif edebilirsiniz: SEO, dar ve teknik, içerik pazarlaması ise geniş ve bütünsel.

Bu tam bir karşıtlık gibi görünse de, aslında etkili ve tutarlı bir şekilde çalışan bir sendikaya yol açar.

Üstüste Geldikleri Yer

SEO ve içerik pazarlaması arasında çok fazla farklılıklar olsa da, üst üste binen birçok alan var. Bu çakışmadan faydalanmak ve web sitenizde kullanmak, sitenizi daha fazla sayıda kullanıcının sitenizi ziyaret etmesinin en hızlı yoludur.

Yani, SEO ve içerik pazarlamasının bir araya geldiği yere bakalım.

  • SEO ve içerik ile yeni sayfalar sıralayabilirsiniz. SEO, yeni kaliteli içerik oluşturmanıza gerek kalmadan, arama dizinlerinde üst sıralarda yer alıyor . Yeni sayfalar oluştururken, yeni sıralamalar ve daha fazla erişim için fırsatlar yaratırsınız. Bu,  sıralayabileceğiniz daha fazla anahtar kelimeye yol açar. Unutmayın, bu miktarın hiçbir zaman kaliteyi kırmaması gerekir. Daha iyi içerik daha iyi sıralamalar alır .
  • Anahtar kelimelerinizi içeriğinizle optimize edebilirsiniz. İçeriğinizdeki anahtar kelimeleri kullanmak, niş kitleler de dahil olmak üzere daha çeşitli daha çeşitli kitlelere ulaşmanızı sağlar. Bunun anahtarı, içeriğinizde doğal olarak anahtar kelimeler kullanmaktır.
  • Kaliteli içerik size yetki verir. Arama motorlarında yüksek sıralama yapmak, yazdığınız içeriğin kalitesi de dahil olmak üzere çeşitli farklı faktörlere dayanır . Anahtar kelimeleri teslim etmek ve kitlelere ulaşmak için içerik kullandığınız için, arama motorlarında daha üst sıralarda yer alır ve site ziyaretçilerinizle otoriteyi artırırsınız.

Neden Önemli?

Web sitesi sahiplerinin kesinlikle SEO / içerik madalyonunun bir tarafına odaklanması ve diğerini unutması nadir değildir.

SEO ve içerik pazarlaması, hem çevrimiçi pazarlama tablosuna önemli unsurlar getirir hem de gerçekten işinizi büyütmek için onlara ihtiyaç duyarsınız. Çoğu zaman en iyi sonuçları vermek için birlikte çalışan herşeye sahip olması gereken gerçekten büyük ve karmaşık bir resim.

Bir şirket SEO zamanı pahasına blogging gibi bir şeye odaklanmaya başlayacak olsaydı, genel sıralamalarda bir düşüş görmeye başlayabilir.

Öte yandan, aynı şirket bağlantı kurma ve her gün 18 yeni yüksek kaliteli bağlantı görmeyi talep etme konusunda tam bir fikre sahip olsaydı, büyük olasılıkla bu ölçekte bağlantı oluşturmayı desteklemek için yeterli yeni içeriğe sahip olmayacaklardı.

Sonuçta, SEO çok fazla içerik gerektirir çünkü büyümek istiyor. Google durgun, değişmeyen bir web sitesi görmek istemiyor. Her aramada en iyi sonuçları alabilmesi için güçlü, kullanışlı ve alakalı içerik oluşturduğunuzu bilmek ister.

Aynı sayfada bulunan SEO’ları tekrar tekrar kullanmak mümkün olsa da, tüm bu yeni içeriği kanatlarının altına çekip , hepsini birbirine bağladığında ve arama motoru sıralamalarında her şeyi iterek daha etkili olduğunu göreceksiniz. .

Bir Denge Oluşturmak

Anahtar, SEO ve içerik pazarlamasını birlikte kullanmaktır. Evet, SEO çok fazla içeriğe ihtiyaç duyuyor, ancak bu, tüm umutlarınızı online pazarlamanın tek bir yönüne doğru yönlendirmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Buna tüm açılardan gelmek istiyoruz.

Belki de bloglar şu anda ihtiyacınız olan şey değildir. Belki bunun yerine uzun biçimli, dökmeyen bir içerik düşünmelisiniz . Belki bağlantı kurmayı incelemeye başlamadan önce kullanıcı arayüzünüzü güncellemeliyiz.

Burada bir çok hareketli parça var, bu yüzden ikisi arasında bir denge yaratmanın inanılmaz derecede önemli olduğunu ve düşündüğünden daha kolay olabilir .

Öncelikle, web sitenizin arkasındaki amacı tespit edin. Sadece kullanıcıları çekmek istiyorsanız, sitenize ziyaretçi çeken SEO taktikleri üzerinde daha fazla odaklanın. Ziyaretçilerin sitenize gelmesiyle daha yüksek dönüşüm oranları istiyorsanız, içerik pazarlaması daha önemlidir.

Ancak, çoğunlukla, hem ziyaretçilerin sitenize yönlendirmesini hem de oraya vardıklarında onları dönüştürmeyi hedeflemelisiniz. Bu dengeyi oluştururken, ziyaretçilerinizi ve dönüşüm oranlarınızı arttığınızdan emin olabilirsiniz.

 

0 Yorum Bulunuyor "SEO NEDEN BU KADAR ÇOK IÇERIĞE IHTIYAÇ DUYUYOR?"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X