SEO Uzmanı

SEO Uzmanı, değerlendirmeleri analiz eder ve bunlar arama motorları için optimize edilmiştir, böylece web sitelerine değişiklikleri uygular. Bu, arama motorlarındaki sayfa sıralamasını iyileştirerek bir siteye gelen trafiği en üst düzeye çıkarmak anlamına gelir.

SEO Uzmanı Kimdir?

SEO uzmanları, hedef kitle tarafından hangi arama motorlarının tercih edildiğini, hangi arama motorlarının çalıştıklarını, hedef kitlenin aradıklarını ve arama motoruna yazdıkları gerçek anahtar arama kelimelerini anlayarak arama motorlarındaki bir sıralamayı iyileştirir.

“Bir SEO uzmanının rolü, stratejileri, veri analizini, dönüşüm optimizasyonunu, içerik optimizasyonunu, metin yazarlığını ve bağlantı oluşturmayı geliştirmeyi ve uygulamayı içerebilir.” Nick Louca, Müdür Yardımcısı.

SEO Uzmanı Olmak İçin Hangi Becerilere İhtiyaç Var?

  • Hizmet odaklı – rolün büyük bir kısmı (özellikle bir ajansta) ilişkileri yönetiyor
  • Analitik -müşteriler ve iç paydaşlar SEO stratejisinin nasıl ilerlediğine dair raporlama ve analiz yapılmasını gerektirir.
  • Bilgili – içerik yönetim sistemleri (CMS), HTML kodlama ve tasarım yazılımı temel bir anlayışa sahip olmak
  • Son teslim tarihleriyle tanışma yeteneği – SEO stratejisinin, her hedefe ulaşılması gerektiğinde birden çok hedefe ve zaman dilimine sahip olması gerekir.
  • Detaylara gösterilen güçlü dikkat – web sitesi için yazı veya alt düzenleme içeriği genellikle işin bir parçasıdır

SEO Uzmanı Olmak İçin Hangi Niteliklere İhtiyacım Var?

Her zaman bir önkoşul olmasa da, genel pazarlama, dijital pazarlama ve web veya grafik tasarımda yüksek öğretim, bir SEO uzmanı olmak için oldukça caziptir. Pek çok profesyonel SEO’da işe yaramıyor, ancak genel bir pazarlama veya web / grafik tasarım rolüne geçiyor. İşbaşı eğitimi birçok şirket tarafından sağlanacak ve farklı endüstriler hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. eğer siz evde çalışıyorsanız, müşterileriniz değişecektir. Bir SEO uzmanı için, en önemli unsur kariyer boyunca sürekli eğitimdir.

SEO endüstrisi sürekli olarak arama motorları geliştikçe değişmekte, yeni teknolojiler ortaya çıkmakta ve sosyal medya kullanımı artmakta ve çeşitlenmektedir. Endüstri blogları, haber makaleleri, konferanslar ve eğitim kursları endüstride eğitime devam etmenin yollarıdır.

SEO Uzmanı, çoğu siteye bakar ve birkaç saniye içinde SEO için neyin gerekli olduğunu bilir. Bazı site ziyaretçileri raporlarına bir bakış ekleyecektir.Her zaman zor vakalar var. Yeni durumlar. Belirsiz sorunları olan siteler.

Zorlu bir site için bir uzman, mevcut olan büyük miktardaki veriyi analiz edebilir, gizli bir problem ortaya çıkaran raporu araştırır (her zaman fırsatları bulmak daha kolay olur).

Genellikle uzman sadece belirsiz ipuçları kullanarak sezgisel olarak çalışabilir. Onların deneyimleri o kadar büyük ki, bu yeterince doğru olması gereken her şey.

Bir kez iş ilerledikçe, uzman SEO en küçük ipuçlarına dayanarak seçilen taktikleri dengeleyebilir.

Kurallar, yönergeler ve üst sınırlar, başkalarıyla iletişim kurmanın dışında gitmiştir.

Müşterilere bir şeyler öğreten ya da açıklayan uzman, genellikle yaptıkları şeylerin ve yaptıkları şeylerin ikili dünyasında çalışır.

Bugün iyi bir SEO uzmanı bulmak neredeyse imkansız. Bu uzmanlık herhangi bir üniversite tarafından hazırlanmamıştır. Bağımsız bir meslek olarak, SEO yönetimi yakın zamanda ortaya çıkmış ve piyasada henüz tepki gösterme zamanı olmamıştır. SEO internet pazarlamacı, arama motorları için siteleri optimize etmek. Bu, SEO’ya kısaltılmış olan Arama Motoru Optimizasyonu’nun çevirisidir.

“Arama Motorları” Yandex, Google veya basit bir kullanıcı isteğiyle bir milyona kadar başka bir sorun oluşur. Ancak talebi yapan kişi aynı zamanda potansiyel bir tüketici, hangi firmanın para vereceğini seçiyor. Bu nedenle, her işletme kendi internet sitesinin ilk on internet arama sonucuna ulaşmasıyla ilgilenmektedir. Bunu yapmak için, site optimize edilmeli ve sadece SEO sitenin rakiplerin sayfalarının önüne geçmesine izin verir.

İnternet segmentinin pazarlamasını müşteriye yönelik olarak yürüten SEO uzmanı, tasarım aşamasından başlayarak sitenin oluşturulmasına katılır. Tavsiyesi ve tavsiyeleri, ürünü hedef kitleye satmayı amaçlayan bir site başlatmanızı sağlar. Mevcut sitelerin olası SEO optimizasyonu.

SEO, arama motoru optimizasyonu, herhangi bir çevrimiçi mağaza için önemlidir. İyi seçilmiş bir dizi önlem, hedeflenen trafiğin çekilmesine ve dönüştürülmesine yardımcı olur. Ve bu nedenle, işin başarısını etkiler.

 

0 Yorum Bulunuyor "SEO Uzmanı"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X