STARTUPS IÇIN BASIT SEO

Bir girişimin bakış açısından, arama motoru sıralamasını tıkanmış yerleşik markaların dağları biraz aşılmaz görünebilir. Sonuçta, bu şirketler yıllardır SEO trendlerini takip ediyor, SERP’lerin ilk sayfasına hakim olmaya ve herhangi bir rekabeti engellemeye çalışıyorlar.

Peki, daha köklü şirketlerin arama motoru optimizasyonunun bazı unsurlarında bir avantajı olabileceği doğru olsa da, trafiği artırmak ve güçlü ve sürdürülebilir bir SEO kampanyası oluşturmak için yeni bir işletme için hala birçok fırsat var.

Taze başlamak için bazı faydalar vardır. Web sitenizi sıfırdan başlayarak SEO ilkeleri ile oluşturursanız , ne yapabileceğinize şaşırabilirsiniz . (Teknik SEO sorunlarıyla dolu binlerce sayfadan oluşan bu büyük web sitelerini karşılaştırın.)

SEO kampanyası yapmaya başlamak için çok büyük bir bütçeniz olması gerekmez. Bununla birlikte, biraz zaman ve özveri sahibi olmalısınız.Şirketinizin SEO stratejisini geliştirmekle ilgili bir uzmana danışın.

SEO beklentileriniz ve algılarınız nelerdir?

SEO hakkında bir çok şey duymuşsunuzdur. Bunlardan bazıları doğru olabilir. Bunların çoğu, yıl boyunca sürdürülen kavram yanılgıları olabilir.

“SEO” terimini duyduğunuzda, derhal “scammy” taktiklerini arama motorlarını kastetmeyi düşünüyor musunuz?

Ya da arama motorlarına güç veren algoritmaları ve bu algoritmaların “kalite” web sitesini ne düşündüklerini özel olarak nasıl tanımladıklarını düşünüyorsunuz?

SEO’nun sıralamalar, sıralamalar, sıralamalar ile ilgili olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa başarınızı ölçmek için daha iyi ve daha etkili yollar var mı?

SEO yıllar boyunca çok değişti ve arama motorları web sitenizi yargılamak ve kategorize etmek için bir algoritmaya dayanması koşuluyla, SEO’nun ölümünü ilan eden tüm tıklama içerikli makalelere rağmen, web sitenizi değerlendirmek için bir dizi en iyi uygulama olacak. sitenizi bu şartlara uygun olarak yerleştirin.

Ve hayır, sıralamalar hepsi bitmez ve hepsi SEO’dur. Hakkında duyduğunuz “dolandırıcı” şirketler, sıralamaya çok odaklanıyor. Belli sayıda anahtar kelime için bir numaralı sıralama sözü veriyorlar, ancak sizi oraya nasıl ulaştıracaklarını asla belirtmiyorlar.

Bu, Google’ın takdir etmediği bir şeydir ve Google’ı size kızdırmak istemezsiniz.

Sıralamalar yine de hala önemlidir, ancak trafik ve dönüşümler daha fazladır.

İşte ders bir:

Sıralamalar üzerinde düzeltme yapmayın .

Trafik ve gelir büyümesi yerine sabitleyin.

Bunlar sizi işinizde tutacak metriklerdir. Gerçekten dönüştürmeye hazır bir trafik göndermeyen anahtar kelimeler için en üst sırada yer alıyorsanız, pek çok yararsız SEO için çok fazla zaman ve para harcadınız.

Araştırma, Araştırma, Araştırma

Herhangi bir optimizasyon taktiğine dalmadan önce, bazı araştırmalar yapmalı ve planınızın aslında sektörünüze ve etrafınızdaki rekabete uygun olduğundan emin olmalısınız.

İçin Rekabet Araştırmaları :

İdeal anahtar kelimelerinizin arama sonuçlarını inceleyin.
Uzun kuyruklu anahtar kelimelere genişletin ve bu terimler için kimin sıralamada olduğunu görün.
Bunlar daha nitelikli trafik çeken insanlar.
Anahtar kelimeler toplayıp aramalarınızı yaptıktan sonra, ilk 30 ila 50 sonuç için URL’leri ve alan adlarını toplayın.
Bu alan adlarından hangilerinin bir dizi anahtar kelime için sıralamada en fazla olduğunu belirtin.
Bu şirketlerin gerçekten sizin rekabetiniz olup olmadığını sorun.

9 Haziran 2018

0 Yorum Bulunuyor "STARTUPS IÇIN BASIT SEO"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X