WordPress SEO Eklentisi Yoast

SEO WordPress için Yoast

Blogunuzu yazmanız bittikten sonra, blogun genel kalitesini artırmak için WordPress tarafından sağlanan SEO Yoast’ına her zaman başvurmanız önerilir. SEO Yoast, blogunuzu, arama motoru sonuç sayfasındaki önemli bir konumda görünecek şekilde optimize etmenize yardımcı olan önemli öğeleri sunar.

1)Resim SEO

Resim SEO , web sitesini veya belirli bir açılış sayfalarını optimize etmenin başka bir yoludur. Google’daki resimler için yapılan aramalarda optimize edilmiş bir resim görünecektir. Kullanıcı, görüntünün orijinal kaynağına gitmek için bağlantıyı tıkladığında, kullanıcı web sitenize yönlendirilir. Böylece, web sitenizin trafiğini kazanıyor. Görüntüler herhangi bir web sitesinin önemli bir bileşenidir, bu nedenle optimize edilmelidir.

2)Iç bağlantı

İç bağlantılar, daha önce yayınlanan blogların veya web sitesinin açılış sayfalarının bağlantılarıdır. Bağlantının ardındaki fikir, kullanıcıyı bir sayfadan web sitesinin diğer sayfasına yönlendirmektir. Bu kullanıcıyı korumak için bir girişimdir.

3)H etiketleri

Başlık etiketlerini kullanmak, Google’ın blogda sizin tarafınızdan kullanılan başlıkları not almasını sağlar. Böylece, H etiketleri, blogunuzu bu kelimeler için SERP’de görünür yapmak için kullanılmalıdır. Alt başlıklarda ikincil anahtar kelimeleri ve birincil anahtar kelimeleri kullanmanız da önerilir.

4)URL yapısı

URL’yi birincil anahtar kelimeye göre ayarlamanız gerekir. Bunu yapmak, blogunuzun görünürlüğünü daha da artırır. Bu, bir kullanıcının belirli bir anahtar kelimeyle arama yaptığında, blogunuzun URL’si bu anahtar kelimeyi içeriyorsa, Google’ın blogunuzu gösterme olasılığının oldukça yüksek olduğu bir biçimde çalışır.

Ayrıca, URL’den otomatik olarak görünebilecek tüm sayıları ortadan kaldırmak için kasıtlı bir girişimde bulunmalısınız.

0 Yorum Bulunuyor "WordPress SEO Eklentisi Yoast"

Mesaj Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 - 2018 "mertozturk.com"
Hemen Arayın
X